Ubytování Beskydy

Ubytování Beskydy

Beskydy jsou kulturní krajinou, která si po staletí zachovává svůj osobitý ráz. Hluboké pralesovité lesy, ve kterých najdeme řadu vzácných rostlin a  živočichů, např. medvědi, vlci a rysi, střídají rozsáhlé pastviny, pozůstatky valašské kolonizace,  a louky, na kterých kvetou orchideje a jalovce, ještě dnes jsou patrná políčka a meze ležící vysoko v horách, roubené stavby citlivě zasazené do krajiny, to vše je důvodem pro ochranu této oblasti.

CHKO Beskydy

 

Již v roce 1973 byla zákonem vyhlášena Chráněná krajinná oblast Beskydy, která zahrnuje nejen Moravskoslezské Beskydy, ale i Vsetínské vrchy a Javorníky. Svou rozlohou 1160mpředstavují Beskydy nejrozsáhlejší chráněné území v České republice. V roce  2005 byla v oblasti Beskydy a Vasecko vyhlášena ptačí rezervace.  Na území CHKO Beskydy je v dnešní době registrováno 28 významnějších pseudokrasových jeskyň, to jsou jeskyně, které nevznikly tradiční krasovou činností, ale působením nejrůznějších geologických procesů. Nejrozsáhlejší jeskyní je jeskyně Cyrilka na Pustevnách, která je svou délkou 370 metrů nejdelší v ČR a jednou z nejdelších v celosvětovém měřítku.

Počasí v Beskydech

Podnebí Beskyd ovlivňuje jejich poloha ve středu  Evropy, kde se střetává kontinentální a oceánské klima. Celá oblast je velmi i bohatá na srážky, např. Lysá hora s průměrnou hodnotou 1532 mm  za rok patří k srážkově nejbohatším místům České  republiky. Beskydy se díky bohatým srážkám řadí k oblastem s nejbohatší sněhovou pokrývkou. Sníh leží na hřebenech 150 až 180 dní v roce, což ocení milovníci zimních sportů.Beskydská magistrála to je projekt Moravskoslezského kraje, EU a dalších partnerů, který si klade za cíl podporovat běžecké lyžování, cykloturistiku a aktivní trávení volného času v Beskydech, a to především propojením a  upravováním  lyžařské běžecké trasy v celých Beskydech  a její  využití mimo zimní sezonu jako cyklotrasy. V Beskydech se nachází 25 lyžařských středisek, ve kterých najdete perfektní podmínky pro letní turistiku a zimní sporty. 

Beskydská turistická centra

Velké Karlovice, Bílá, Horní Bečva, Rožnov pod Radhoštěm, Morávka, Ostravice, Trojanovice, Dolní BečvaVisalaje jsou turistická centra, která svým návštěvníkům poskytují veškeré potřebné služby, ať už to jsou značené trasy pro pěší turistiku, cyklotrasy, sjezdovky, běžecké stopy i skokanské můstky, lanová centra v Trojanovicích a na Ostravici nebo pro golf na Čeladné. Ubytování Beskydy nabízí prvotřídní. Naše stránky nabízejí prověřené a levné ubytování v apartmánech, horských hotelech a hotelech, pensionech, v horských chatách, vybrat si můžete rekreační středisko, chaty a chalupy nebo ubytování v soukromí. Konkrétní střediska jsou k dispozici v naší sekci Ubytování Beskydy.
Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Beskydech, určitě si nenechte ujít jízdu lanovkou na Pustevny ke Kapli sv. Cyrila a Metoděje, vystoupat můžete na Lysou horu nebo na Radhošť, kde stojí socha boha Radegasta nebo naopak můžete sestoupit do Rožnova pod Radhoštěm a navštívit skanzen. Za pozornost určitě stojí i muzeum Tatry v Kopřivnici a milovníci historie mohou obdivovat hrady Starý Jičín a zříceniny hradů Helfštýn či Potštát. Chcete-li na své dovolené zažít něco neobvyklého, navštivte třeba Pustevny, kde se můžete stát musherem nebo se zastavte na Morávce v Bike parku. Další zajímavosti a tipy na výlety najdete na  našich stránkách.
Sejdeme se na horách!

Beskydy v číslech a datech

Rozloha CHKO Beskydy: 1160 km2 , nejrozsáhlejší CHKO v ČR
Výškové rozpětí: 350 až 1324 m n.m.
Nejvyšší hora: Lysá hora (1324  m n.m.)
Klima: vlhké, silně proměnlivé, průměrná roční teplota +8 °C až 2 °C, 900 - 1600 mm srážek ročně, 150 - 300 cm sněhu, na hřebenech leží až 180 dní v roce
Kvetoucí rostliny:  přes 1300 druhů
Obratlovci:  240 druhů (57 savců, 165 ptáků)
Hlavní řeky: Vsetínská a Rožnovská Bečva, Ostravice,  Morávka, Čeladenka, Lubina
Přehrady: Šance, Morávka

Nejznámější lokalita

Bílá

Ubytování [2]

Bílá-Obec Bílá leží v údolí říčky Bílé,v rekreační oblasti Beskydy.Bílá sousedí na severu s obcí Staré Hamry a na východě vede hranice se Slovenskou republikou. Na své si přijdou turisté, cyklisté i lyžaři- Lyžařské vleky: Mezivodí,Bílá ,Lyžařské středisko... více »


Bystřička

Ubytování [1]

Obec Bystřička leží v západním okraji Vsetínských vrchů, na potoku Bystřička. V obci nejsou žádné kulturní památky, přesto je atraktivní díky svému sportovnímu vyžití, především v letních měsících. Jak už bylo řečeno, slouží přehrada Bystřička i pro... více »


Čeladná

Ubytování [1]

Čeladná- Horská obec Čeladná je malebná vesnice v údolí řeky Čeladénky.Území obce je převážně hornaté, pokryto lesy a loukami. Na lázeňskou tradici z roku 1902 navázalo Beskydské rehabilitační centrum spolu s nově vybudovaným centrem Lara Wellness. Také díky... více »


Dolní Bečva

Ubytování [2]

Dolní Bečva- Obec Dolní Bečvaje umístěna v malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd pod horou Radhošť.Na pravém břehu Bečvy leží také nejvýznamnější vrchy Černá hora ( 902 m), Mešný, Kamenná ( 747m) , Kyčera. Lze využít běžecké tratě, lyžařské sjezdovky... více »


Frýdlant nad Ostravicí

Ubytování [1]

Frýdlant nad Ostravicí- Frýdlant nad Ostravicí je podhorské město, které leží v údolí řeky Ostravice pod Lysou horou . Pro volný čas se nabízí sportovní letiště pro motorové i bezmotorové létání.Pro vyznavače letních sportů je ve městě koupaliště s tobogánem,... více »


Horní Bečva

Ubytování [6]

Horní Bečva-Obec Horní Bečva leží v chráněné krajinné oblasti Beskyd v údolí horního toku Rožnovské Bečvy.Svou geografickou polohou je Horní Bečva vyhledávaným místem k letní i zimní rekreaci.Po celý rok je možno využívat značených turistických tras k procházkám,... více »


Horní Lomná

Ubytování [1]

Malá horská víska leží v malebném údolí říčky Lomné, které patří svým půvabem k nejkrásnějším údolím v Moravskoslezských Beskydech, a právě v něm se nachází Horní a Dolní Lomná. Obě vesnice tvořily do roku 1899 jednu společnou obec - Lomnou. V současnosti... více »


Hutisko - Solanec

Ubytování [1]

Obec Hutisko-Solanec leží v podhůří Beskyd. Svými přírodními krásami, vybavením a pohostinností se řadí mezi známá střediska lyžařského a turistického ruchu. Celá oblast je vyhledávaná pro své jedinečné přírodní krásy a přitažlivé rekreační možnosti jak v... více »


Karolinka

Ubytování [1]

Karolinka, v níž žije v současné době bezmála 3 000 obyvatel, je situována v malebném údolí podél řeky Vsetínské Bečvy ve východní části okresu Vsetín. Střed obce leží v nadmořské výšce 485 m a nejvýše položeným místem je Malý Javorník. Za krásami Beskyd do... více »


Krásná

Ubytování [2]

Krásná- Krásná-velmi rozsáhlá rekreační horská obec ležící v horské kotlině řeky Mohelnice. Leží jihovýchodně od města Frýdek-Místek. K rekreaci a sportu slouží v obci lyžařské vleky - Zlatník, Sihly, Visalaje, Lysá hora, u Penzionu Beskydy, RZ Hájenka. Koupání... více »


Nový Hrozenkov

Ubytování [1]

Nový Hrozenkov poskytuje ideální podmínky pro celoroční rekreaci, je dobrým výchozím místem pro putování po valašském kraji. Okolní obce a města nabízejí tyto kulturní památky a zajímavosti: více »


Nýdek

Ubytování [1]

Obec Nýdek se nachází na severovýchodě České republiky, v regionu Severní Morava a Slezsko. Sousedními obcemi na české straně jsou Vendryně, Bystřice, Hrádek a Návsí, na polské straně je to Wisla a Ustroň. více »


Prostřední Bečva

Ubytování [1]

Prostřední Bečva- Obec Postřední Bečva leží ve Zlínském kraji, v okrese Vsetín.Prostřední Bečva má společné hranice s obcemi: Horní Bečva, Hutisko-Solanec, Dolní Bečva, Vigantice a na hřebenu Pusteven s obcí Trojanovice a Čeladná. V zimním období je možnost využít... více »


Staré Hamry

Ubytování [1]

Staré Hamry-Podhorská obec Staré Hamry leží pod soutokem Bílé a Černé Ostravice 20 km jižně od Frýdku-Místku.Obec je významným střediskem letní i zimní turistiky a na jejím území leží známé a hodně navštěvované rekreační oblasti Bílý kříž a Gruň, odkud jsou... více »


Staré Hamry - Gruň

Ubytování [1]

Staré Hamry - Gruň-Horský hřeben se táhne od Starých Hamer až po Bílý Kříž.Celý hřeben Gruně je vynikajícím místem pro turisty a lyžaře.Nabízí trasy bez velkých výškových rozdílů s krásnými výhledy, za příznivého počasí je možno dohlédnout až na Malou Fatru... více »


Trojanovice

Ubytování [3]

Trojanovice-Obec Trojanovice se nachází na východě České republiky v severomoravské oblasti, v krásném údolí Moravskoslezských Beskyd. Toto pohoří nabízí nesčetné možnosti pro milovníky turistiky a cykloturistiky, v zimě pak všech zimních sportů.Trojanovice leží 3 km od... více »


Velké Karlovice

Ubytování [13]

Velké Karlovice- Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Hřebeny a svahy hor vybízí v létě k turistice, jízdě na kole, v zimě ocení lyžaři nabídku upravených sjezdových tratí a nespočet kilometrů běžeckých a turistických tratí s různými stupni... více »Zpět

Domena tematickeodkazy.cz na prodej