Ubytování Beskydy

Ubytování Beskydy

Beskydy jsou kulturní krajinou, která si po staletí zachovává svůj osobitý ráz. Hluboké pralesovité lesy, ve kterých najdeme řadu vzácných rostlin a  živočichů, např. medvědi, vlci a rysi, střídají rozsáhlé pastviny, pozůstatky valašské kolonizace,  a louky, na kterých kvetou orchideje a jalovce, ještě dnes jsou patrná políčka a meze ležící vysoko v horách, roubené stavby citlivě zasazené do krajiny, to vše je důvodem pro ochranu této oblasti.

CHKO Beskydy

 

Již v roce 1973 byla zákonem vyhlášena Chráněná krajinná oblast Beskydy, která zahrnuje nejen Moravskoslezské Beskydy, ale i Vsetínské vrchy a Javorníky. Svou rozlohou 1160mpředstavují Beskydy nejrozsáhlejší chráněné území v České republice. V roce  2005 byla v oblasti Beskydy a Vasecko vyhlášena ptačí rezervace.  Na území CHKO Beskydy je v dnešní době registrováno 28 významnějších pseudokrasových jeskyň, to jsou jeskyně, které nevznikly tradiční krasovou činností, ale působením nejrůznějších geologických procesů. Nejrozsáhlejší jeskyní je jeskyně Cyrilka na Pustevnách, která je svou délkou 370 metrů nejdelší v ČR a jednou z nejdelších v celosvětovém měřítku.

Počasí v Beskydech

Podnebí Beskyd ovlivňuje jejich poloha ve středu  Evropy, kde se střetává kontinentální a oceánské klima. Celá oblast je velmi i bohatá na srážky, např. Lysá hora s průměrnou hodnotou 1532 mm  za rok patří k srážkově nejbohatším místům České  republiky. Beskydy se díky bohatým srážkám řadí k oblastem s nejbohatší sněhovou pokrývkou. Sníh leží na hřebenech 150 až 180 dní v roce, což ocení milovníci zimních sportů.Beskydská magistrála to je projekt Moravskoslezského kraje, EU a dalších partnerů, který si klade za cíl podporovat běžecké lyžování, cykloturistiku a aktivní trávení volného času v Beskydech, a to především propojením a  upravováním  lyžařské běžecké trasy v celých Beskydech  a její  využití mimo zimní sezonu jako cyklotrasy. V Beskydech se nachází 25 lyžařských středisek, ve kterých najdete perfektní podmínky pro letní turistiku a zimní sporty. 

Beskydská turistická centra

Velké Karlovice, Bílá, Horní Bečva, Rožnov pod Radhoštěm, Morávka, Ostravice, Trojanovice, Dolní BečvaVisalaje jsou turistická centra, která svým návštěvníkům poskytují veškeré potřebné služby, ať už to jsou značené trasy pro pěší turistiku, cyklotrasy, sjezdovky, běžecké stopy i skokanské můstky, lanová centra v Trojanovicích a na Ostravici nebo pro golf na Čeladné. Ubytování Beskydy nabízí prvotřídní. Naše stránky nabízejí prověřené a levné ubytování v apartmánech, horských hotelech a hotelech, pensionech, v horských chatách, vybrat si můžete rekreační středisko, chaty a chalupy nebo ubytování v soukromí. Konkrétní střediska jsou k dispozici v naší sekci Ubytování Beskydy.
Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Beskydech, určitě si nenechte ujít jízdu lanovkou na Pustevny ke Kapli sv. Cyrila a Metoděje, vystoupat můžete na Lysou horu nebo na Radhošť, kde stojí socha boha Radegasta nebo naopak můžete sestoupit do Rožnova pod Radhoštěm a navštívit skanzen. Za pozornost určitě stojí i muzeum Tatry v Kopřivnici a milovníci historie mohou obdivovat hrady Starý Jičín a zříceniny hradů Helfštýn či Potštát. Chcete-li na své dovolené zažít něco neobvyklého, navštivte třeba Pustevny, kde se můžete stát musherem nebo se zastavte na Morávce v Bike parku. Další zajímavosti a tipy na výlety najdete na  našich stránkách.
Sejdeme se na horách!

Beskydy v číslech a datech

Rozloha CHKO Beskydy: 1160 km2 , nejrozsáhlejší CHKO v ČR
Výškové rozpětí: 350 až 1324 m n.m.
Nejvyšší hora: Lysá hora (1324  m n.m.)
Klima: vlhké, silně proměnlivé, průměrná roční teplota +8 °C až 2 °C, 900 - 1600 mm srážek ročně, 150 - 300 cm sněhu, na hřebenech leží až 180 dní v roce
Kvetoucí rostliny:  přes 1300 druhů
Obratlovci:  240 druhů (57 savců, 165 ptáků)
Hlavní řeky: Vsetínská a Rožnovská Bečva, Ostravice,  Morávka, Čeladenka, Lubina
Přehrady: Šance, Morávka

Nejznámější lokalita

Bílá

Ubytování [4]

Bílá-Obec Bílá leží v údolí říčky Bílé,v rekreační oblasti Beskydy.Bílá sousedí na severu s obcí Staré Hamry a na východě vede hranice se Slovenskou republikou. Na své si přijdou turisté, cyklisté i lyžaři- Lyžařské vleky: Mezivodí,Bílá ,Lyžařské středisko... více »


Čeladná

Ubytování [1]

Čeladná- Horská obec Čeladná je malebná vesnice v údolí řeky Čeladénky.Území obce je převážně hornaté, pokryto lesy a loukami. Na lázeňskou tradici z roku 1902 navázalo Beskydské rehabilitační centrum spolu s nově vybudovaným centrem Lara Wellness. Také díky... více »


Dolní Bečva

Ubytování [2]

Dolní Bečva- Obec Dolní Bečvaje umístěna v malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd pod horou Radhošť.Na pravém břehu Bečvy leží také nejvýznamnější vrchy Černá hora ( 902 m), Mešný, Kamenná ( 747m) , Kyčera. Lze využít běžecké tratě, lyžařské sjezdovky... více »


Dolní Lomná

Ubytování [2]

Dolní Lomná- Obec Dolní Lomná leží v malebném údolí Těšínských Beskyd a je spolu s Horní Lomnou výchozím bodem pro turistické trasy na hřeben Polomu, odkud se dá přejít na Bílý Kříž. Je zde řada turistických tras, včetně hlavní hřebenovky Těšínských Beskyd. více »


Horní Bečva

Ubytování [6]

Horní Bečva-Obec Horní Bečva leží v chráněné krajinné oblasti Beskyd v údolí horního toku Rožnovské Bečvy.Svou geografickou polohou je Horní Bečva vyhledávaným místem k letní i zimní rekreaci.Po celý rok je možno využívat značených turistických tras k procházkám,... více »


Krásná

Ubytování [2]

Krásná- Krásná-velmi rozsáhlá rekreační horská obec ležící v horské kotlině řeky Mohelnice. Leží jihovýchodně od města Frýdek-Místek. K rekreaci a sportu slouží v obci lyžařské vleky - Zlatník, Sihly, Visalaje, Lysá hora, u Penzionu Beskydy, RZ Hájenka. Koupání... více »


Makov - Slovensko

Ubytování [1]

Makov - Slovensko-Makov je významným střediskem cestovního ruchu v regionu. Klimatické a přírodní podmínky pro zimní i letní turistiku, vybudovaná infrastruktura, vhodné podmínky pro agroturistiku, známá střediska cestovného ruchu Veľký Javorník- Kasárna Bumbálka,... více »


Prostřední Bečva

Ubytování [3]

Prostřední Bečva- Obec Postřední Bečva leží ve Zlínském kraji, v okrese Vsetín.Prostřední Bečva má společné hranice s obcemi: Horní Bečva, Hutisko-Solanec, Dolní Bečva, Vigantice a na hřebenu Pusteven s obcí Trojanovice a Čeladná. V zimním období je možnost využít... více »


Staré Hamry

Ubytování [2]

Staré Hamry-Podhorská obec Staré Hamry leží pod soutokem Bílé a Černé Ostravice 20 km jižně od Frýdku-Místku.Obec je významným střediskem letní i zimní turistiky a na jejím území leží známé a hodně navštěvované rekreační oblasti Bílý kříž a Gruň, odkud jsou... více »


Staré Hamry - Gruň

Ubytování [1]

Staré Hamry - Gruň-Horský hřeben se táhne od Starých Hamer až po Bílý Kříž.Celý hřeben Gruně je vynikajícím místem pro turisty a lyžaře.Nabízí trasy bez velkých výškových rozdílů s krásnými výhledy, za příznivého počasí je možno dohlédnout až na Malou Fatru... více »


Trojanovice

Ubytování [4]

Trojanovice-Obec Trojanovice se nachází na východě České republiky v severomoravské oblasti, v krásném údolí Moravskoslezských Beskyd. Toto pohoří nabízí nesčetné možnosti pro milovníky turistiky a cykloturistiky, v zimě pak všech zimních sportů.Trojanovice leží 3 km od... více »


Velké Karlovice

Ubytování [13]

Velké Karlovice- Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Hřebeny a svahy hor vybízí v létě k turistice, jízdě na kole, v zimě ocení lyžaři nabídku upravených sjezdových tratí a nespočet kilometrů běžeckých a turistických tratí s různými stupni... více »Zpět

Domena tematickeodkazy.cz na prodej