Ubytování Jeseníky

Ubytování Jeseníky

Jeseníky Jesenická oblast je geomorfologická oblast, která se rozkládá na pomezí polského a českého Slezska, severní Moravy a východních Čech. Na západě u obce Heřmanice navazuje na Orlickou oblast, na severu navazuje na Krkonošsko-jesenické podhůří, na severovýchodě Jeseníků se dotýká Slezské nížiny, na jihovýchodě je oddělována Moravskými úvaly od Karpat. Na jihu leží Brněnská vrchovina, která však již náleží do Českomoravské subprovincie. Jeseníky se staly významnou lokalitou pro turistické výlety v Jeseníkách.

Zimní dovolená v Jeseníkách láká své návštěvníky zejména množstvím lyžařských středisek Jeseníky. Ubtování Jeseníky nabízí vskutku prvotřídní. Lyžařská střediska Jeseníku jsou soustředěna v horských údolích nebo jsou přímo na horách, stejně jako sjezdovky na Ovčárně a na Červenohorském sedle. Díky modernímu zasněžování můžete navštívit sjezdovky v řadě dalších míst Jeseníků. Oblíbenými středisky pro zimní dovolenou v Jeseníkách, které nabízí spoustu levného ubytování Jeseníky jsou: Červenohorské sedlo, lyžařský areál Kouty nad Desnou, Malá Morávka- Karlov, lyžařský areál Miroslav, Přemyslov, Praděd, PROskil Branná, Petříkov a řada dalších.

Atraktivní horský terén oceníte na letní dovolené v Jeseníkách, především pokud jste vášnivými turisty a cyklisty. Je však také ideálním místem pro příznivce adrenalinových sportů. Strmé skalní stěny, lanová centra, seskoky padákem, terénní čtyřkolky, horská kola nebo vyhlídkové lety vám přinesou jedinečné a nezapomenutelné zážitky.

Jeseníky a dovolená v podhůří Jeseníků v létě je horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě najdete v Jeseníkách stovky dobře značených tras jak pro pěší turistiku Jeseníky, tak pro cykloturistiku, které vás zavedou do krásných přírodních scenérií i k unikátním muzejním expozicím a architektonickým památkám. K oblíbeným výletním místům v Jeseníkách řadíme: Čertovy kameny, Biskupská kupa, Křížový vrch, Jeskyně na Špičáku a jeskyně Na Pomezí, Lesní bar Horní Lipová a mnoho jiných. Ti, kdo přijeli do Jeseníků na dovolenou a vyhledávají adrenalinový zážitek, pak doporučujeme: Adrenalin pak Ranč Orel, AeroKlub Jeseník a Šumperk, Čertovy kameny, Horolezecká stěna Boulder Šumperk, Horské minikáry Kouty nad Desnou a Ramzová.

Drsnou a zároveň romantickou přírodu Jeseníků si zamilujete na první pohled. Objevíte zde nádherný kraj s bohatou faunou i flórou, okouzlující hory s překrásnými výhledy do údolí, husté lesy, křišťálové vodopády i tajemné jeskyně Jeseníků. Při pobytu v jesenické přírodě se vždy chovejte ohleduplně, aby její krásu, bohatství a jedinečnost mohli obdivovat i ostatní. V oblasti Jeseníků se nachází velké množství přírodních lokalit vyhlášených pro svou vysokou hodnotu za chráněná území. Jedná se o CHKO Jeseníky, NPR Králický Sněžník, NPR Praděd, NPR Rašeliniště Skřítek, NPR Rejvíz, Šerák - Keprník a řada dalších vzácných lokalit. Jeseníky nabízejí návštěvníkům shlédnout jeskyně na Špičáku a jeskyně na Pomezí. K nejatraktivnějším přírodním výtvorům stejně tak patří i vodopády Bílé Opavy a Vysoký vodopád. Krásy Jeseníků shlédnete z vyhlídek na Biskupské kupě, Čertových kamenů, Čertovy kazatelny, Pradědu či rozhledny na Borůvkové hoře.

Každý člověk touží po odpočinku od každodenního shonu a získání nových sil. Příjemnou relaxaci spojenou s nevšedním kulturním programem najdete v lázních, kterých je v Jeseníkách celá řada: Balneopark v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku, Lázně Bludov, Dolní Lipová, Karlova Studánka, Velké Losiny nebo Sanatorium Edel. Když se řeknou Jeseníky, každý si představí lyžování nebo příjemné procházky přírodou. Na malebná podhorská města a městečka, obce i romantické hrady a výstavné zámky či unikátní technické památky řada lidí zapomíná, čímž se připravuje o nevšední zážitky. Mezi významné hrady a zámky v Jeseníkách patří: hrad a zřícenina Kolštejn, hrad Rabštejn, hrad Sovinec, Nový hrad, Renesanční tvrz v Nemili, zámek Bruntál, Jánský Vrch Sobotín, Velké Losiny. Expozice v muzeích umožňují podrobněji poznat dějiny, kulturu i přírodu v regionu v širších souvislostech: Expozice Čarodějnické procesy, Muzeum Auto moto veterán klubu Česká Ves, Muzeum Johanna Schrotha, Muzeum pivovarnictví v Hanušovicích, Muzeum Slezského Semmeringu. Národní kulturní památky naší země můžete navštívit i v Jeseníkách: Ruční papírna a muzeum papíru Velké Losiny, zámek Bruntál, Jánský Vrch a v neposlední řadě zámek Velké Losiny. Mužské pokolení zajisté nadchnou technické památky: Zlatorudné mlýny, Pohraniční opevnění u Starého Města pod Sněžníkem a oblíbená Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně. V lesích Jeseníků se nachází také množství vojenských srubů. Ubytování v Jeseníkách vám poskytnou hotely a penziony Jeseníky, motely, chaty, chalupy, turistické ubytovny a apartmány Jeseník, ubytování na farmě, kempy i autokempy. Více možností najdete v naší sekci Ubytování Jeseníky.

Sejdeme se na horách!

nejvyšší bod: Praděd (1491 m. n. m.) členění: Králický Sněžník, Rychlebské hory, Hrubý Jeseník, Nízký Jeseník, Hanušovická vrchovina, Zábřežská vrchovina, Mohelnická brázda, Zlatohorská vrchovina

turistické lokality: Javornicko a Žulovsko, Jesenicko, Ramzovské sedlo, Staroměstsko a Hanušovicko, Šumpersko, Zábřežsko, Zlatohorsko

klimatické podmínky lze v Jeseníkách charakterizovat jako chladnější.

rozloha Hrubého Jeseníku činí 530 km2, střední výška 887,6 m. n. m. rozloha Nízkého Jeseníku činí 2894km2, střední výška 482,56 m. n. m.

povodní: převážně Morava a Odra

Nejznámější lokalita

Město Albrechtice

Ubytování [1]

Obec Město Albrechtice se nachází asi 15 km od města Krnova v malebném prostředí Jeseníků. Celá oblast poskytuje bohatý soubor památek, turistických tras a díky svým klimatickým podmínkám je ideálním místem pro strávení příjemné a klidné dovolené. více »


Bělá pod Pradědem

Ubytování [10]

Bělá pod Pradědem- Obec Bělá pod Pradědem je největší obcí Jesenického regionu . Obec leží jižním směrem od města Jeseník v údolí tvořeném říčkou Bělá a vrcholky Hrubého Jeseníku.Součástí obce Bělá pod Pradědem jsou nedaleké malé osady a to Adolfovice,... více »


Branná

Ubytování [1]

Branná- Branná je obcí s bohatou historií a se širokou nabídkou aktivit pro turisty s různými zájmy. Užijí si zde lyžaři, běžkaři a snowboardisté. Dosud jsou zde poměrně dobře zachované zbytky hradu Kolštejna . více »


Bruntál

Ubytování [1]

Bruntál- Vítejte v Bruntále, městě mezi horami a vodou. Tento slogan vystihuje polohu našeho města mezi Jeseníky, coby nejvyšším pohořím Moravy a Slezska, a jednou z největších tuzemských přehradních nádrží, Slezskou Hartou. Máme ambici stát se špičkově vybavenou... více »


Černá Voda

Ubytování [1]

Černá Voda- Obec ležící východně od obce Žulová při Černém potoce .Navštivte Nýznerovské vodopády, krápníkové jeskyně na Pomezí a Na Špičáku, mechová jezírka na Rejvízu, zámek Jánský vrch se vzácnou sbírkou dýmek. V zimním období jsou milovníkům sportu k... více »


Červenohorské sedlo

Ubytování [2]

Červenohorské sedlo- Červenohorské sedlo je oblíbené lyžařské středisko severní Moravy v pohoří Hrubý Jeseník. Je zde celkem sedm vleků a čtyři sjezdovky. Z Červenohorského sedla vede upravovaná běžecká trasa na Praděd. více »


Dolní Moravice

Ubytování [2]

Dolní Moravice-Obec leží na spojnici z Rýmařova do Malé Morávky a Karlové Studánky.Máme zde také spoustu historických památek, cyklo i turistické trasy, možnost ubytování a sportovního vyžití.Dolní Moravice se rozkládá na pravém břehu řeky Moravice. V zimním období je... více »


Jeseník

Ubytování [3]

Jeseník- Okres Jeseník byl zřízen oproti ostatním okresům dodatečně vyčleněním z okresu Šumperk. Město nazývané „perlou Jesenicka“ pro svou překrásnou přírodní polohu – leží na soutoku horských říček Staříče a Bělé, kudy procházejí i cesty, které jej... více »


Karlov pod Pradědem

Ubytování [11]

Karlov pod Pradědem- Obec Karlov pod Pradědem patří mezi nejznámější rekreační oblast v Jeseníkách. Zdejší vleky uspokojí začátečníky i zdatné lyžaře. Parkování je zajištěno u jednotlivých vleků, možnost večerního lyžování, strojově upravované sjezdové tratě,... více »


Karlova Studánka

Ubytování [12]

Karlova Studánka- Karlova Studánka je nejvýše položenou obcí bruntálského okresu . Je vstupní branou na druhý nejvyšší vrchol České republiky – Praděd. Prioritou Karlovy Studánky je lázeňství, které stálo u zrodu obce, bezmála 200 let staré. více »


Karlovice

Ubytování [1]

Karlovice- Obec Karlovice je situována do údolí horského masívu Hrubého Jeseníku. Leží severozápadně od okresního města Bruntálu, východně od Vrbna pod Pradědem.Zástavba obce je soustředěna v údolí řeky Opavy. více »


Kouty nad Desnou

Ubytování [8]

Kouty nad Desnou- Kouty nad Desnou je obec, nacházející se v Jeseníkách nedaleko města Šumperk. Obec je ze všech stran obklopena hlubokými jehličnatými lesy, které jsou součástí Chráněné krajinné oblasti Jeseníky.Obec Kouty nad Desnou leží nedaleko jednoho z... více »


Krnov

Ubytování [1]

Město Krnov leží na soutoku řeky Opavy s Opavicí, v podhůří Nízkého Jeseníku v těsné blízkosti česko - polské hranice. Město Krnov je zajímavým kulturním městem. více »


Lipová - lázně

Ubytování [11]

Lipová - lázně- Obec Lipová - lázně je součástí okresu Jeseník, který je nejsevernější výspou Olomouckého kraje a počtem obyvatel se řadí mezi největší obce na Jesenicku. Významným zařízením jsou Lázně Dolní Lipová, kde nachází uplatnění mnoho zdejších... více »


Loučná nad Desnou

Ubytování [6]

Loučná nad Desnou- Loučná nad Desnou je podhorská obec vyhledávaná turisty jak v letním tak i v zimním období. Obec najdeme v údolí řeky Desná, pod vrcholkem Mravenečníku .Lyžařský areál Kocián se nachází v Loučné nad Desnou na úpatí jesenických hor. Lyžařský areál... více »


Ludvíkov

Ubytování [3]

Ludvíkov- Obec Ludvíkov leží mezi Vrbnem pod Pradědem a lázněmi Karlova Studánka. Zastavěná část obce se rozkládá v horském údolí podél řeky Bílá Opava. Návštěvníky uchvátí obec Ludvíkov na jedné straně jako oáza klidu uprostřed nádherné přírody a na druhé... více »


Malá Morávka

Ubytování [13]

Malá Morávka- Malá Morávka je obec v okrese Bruntál, ležící po obou stranách historické zemské hranice Moravy a Slezska, kterou zde tvoří řeka Moravice, jež obcí protéká.Obec Malá Morávka a její místní část Karlov p. Prad. Vám nabízí spousty možností rekreačního a... více »


Ubytování [3]

Nové Losiny se rozkládají na území Olomouckého kraje, 25km severně od města Šumperk, v srdci nádherné přírody Jeseníků. Původní německý název obce Neue Ullersdorf pochází z latinského Ulrici villa (Ondřejova ves). Původně samostatná obec byla založena roku 1561, do... více »


Ostružná

Ubytování [3]

Ostružná- Horská obec Ostružná leží 1 km západně od Ramzovského sedla. Je největším střediskem cestovního ruchu na Jesenicku. V zimě jsme lyžařským rájem, v létě oblíbeným turistickým místem.Významné turistické středisko a východisko turistických tras Ramzová... více »


Petříkov

Ubytování [1]

Petříkov - Obec Petříkov se nachází ve Středočeském kraji v okrese Praha-východ 8 km jihozápadně od okraje Prahy.Na Petříkově jsou vybudovány sportovní plochy (tenisové kurty) při budově obecního úřadu a dále v SZ části obce, kde se nachází hřiště a areál... více »


Ramzová

Ubytování [5]

Ramzová-Ramzová se choulí v Ramzovském sedlu, které je ve výši 760 m n. m. Sedlo odděluje Hrubý Jeseník a Rychlebské hory a bylo strategické již v minulosti, kdy tudy vedla kupecká a poutní cesta z Moravy do Slezska.Ramzová – část obce Ostružná – leží na silnici... více »


Rejvíz

Ubytování [1]

Rejvíz- Rejvíz označovaný znalci jako nejkouzelnější lokalita v Jeseníkách, je ideálním místem pro Vaši klidnou dovolenou.Horská osada leží na náhorní plošině uprostřed hlubokých lesů je velmi vhodná pro cykloturistiku, turistiku, běžky, procházky, houbaření.Při... více »


Ruda nad Moravou

Ubytování [1]

Ruda nad Moravou- Patří do Olomouckého kraje, okresu Šumperk. Leží 7 km severoseverozápadně od Šumperka, v malebném údolí řeky Moravy. Její údolí, protíná jižní část Hanušovické pahorkatiny v severo - jižním směru. v létě vhodné podmínky pro koupání a turistiku, v... více »


Rýmařov

Ubytování [1]

Rýmařov- Rýmařov leží na Severní Moravě, východním směrem od města Šumperk. Město se rozkládá na rozhraní mezi Hrubým a Nízkým Jeseníkem a v údolí tvořeném Podolským potokem. Severním směrem od Rýmařova je vyhledávané lyžařské středisko Malá Morávka se... více »


Slezská Harta

Ubytování [1]

Slezská Harta- Na Slezské Hartě najdou zalíbení nejen rybáři, ale také v letních měsících milovníci vody a vodních sportů. Nejbližší možnost koupání je ve vodní nádrži Slezská Harta (2km) - veškeré vodní sporty, půjčovna loděk, vhodné k potápění a rybaření.... více »


Světlá hora

Ubytování [2]

Světlá hora- Obec Světlá Hora s necelými dvěma tisíci obyvatel leží v podhorské oblasti Hrubého Jeseníku. Nachází se v Moravskoslezském kraji asi 75 km severozápadně od Ostravy, poblíž města Bruntál (8 km) ve směru na Vrbno pod Pradědem.V jejím okolí se nacházejí... více »


Šumperk

Ubytování [2]

Šumperk- Město Šumperk se rozkládá v malebném údolí řeky Desné, chráněné od severu masívem jesenických hřebenů. Šumperk je právem označován za „Bránu Jeseníků“, protože leží na křižovatce cest, které vedou k nejvýznamnějším horským výchozím základnám -... více »


Velké Losiny

Ubytování [10]

Velké Losiny- Velké Losiny v Jeseníkách patří k nejstarším obcím šumperského okresu.Termální koupaliště ve Velkých Losinách je velkou turistickou atrakcí. Nachází se v severní části areálu lázeňského parku .Léčí se tady neurologická a respirační onemocnění,... více »


Vernířovice

Ubytování [2]

Vernířovice- Vernířovice a okolí patří mezi poměrně známou rekreační oblast na Šumpersku. Obec se nachází v údolí říčky Merty a je vzdálena 10 km vzdušnou čarou od nejvyšší hory Jeseníků - Pradědu . Nad obcí se tyčí dominantní hřeben Jeseníků Břidličná hora... více »


Vrbno pod Pradědem

Ubytování [2]

Vrbno pod Pradědem- Město Vrbno pod Pradědem leží v nadmořské výšce 500-800m v bývalém bruntálském okrese. Přibližně 12 km severovýchodním směrem od nejvyšší hory Moravy a Slezska Pradědu .V zimě je ve Vrbně lyžařský vlek na sjezdovce s umělým zasněžováním a... více »


Zlaté Hory

Ubytování [8]

Zlaté Hory- Zlaté Hory leží na Severní Moravě, severovýchodním směrem od města Jeseník a v těsné blízkosti hranice s Polskem. Město se rozkládá na úpatí severních vrcholků Zlatohorské vrchoviny a v údolí tvořeném Zlatým potokem. Zlaté Hory jsou bývalé hornické... více »Zpět

Domena tematickeodkazy.cz na prodej