Ubytování Krkonoše

Ubytování Krkonoše

Krkonoše jako tradiční turistické centrum a nejvyšší hory ČR nabízejí kvalitní  i levné ubytování  jak pro dovolenou, tak pro pracovní pobyty. Čekají tu na vás hotely, apartmány, chaty, chalupy, kempy, penziony i ubytování v soukromí. 

Krkonoše jsou oblíbeným místem pro dovolenou v zimě, v létě, ale stojí za to přijet jen na víkend nebo zde oslavit Silvestra. Každý návštěvník Krkonoš si určitě chce zalyžovat ve Špindlerově Mlýně, vidět skokanské můstky v Harrachově, navštívit novou sedačkovou lanovku v Černém Dole či vystoupat na Sněžku. Krkonoše to je krásná  příroda, kde stojí za to strávit čas s rodinou, s dětmi, kamarády nebo se psem. Dobře připravené turistické trasy poskytují návštěvníkům možnost nejvyšší české hory poznat a zamilovat si je.
Stačí si jen vybrat ubytování v Krkonoších na našich stránkách a vaše dovolená může začít!

Krkonošský národní park (KRNAP)

Krkonoše jsou nejvyšší hory České republiky a Krkonošský národní park, který byl vyhlášen v roce 1963, je od roku 1992 biosférickou rezervací UNESCO.  Co to vlastně znamená? Statut národního parku chrání v maximální možné míře území málo narušená lidskou činností, zatímco síť biosférických rezervací (území již chráněných) přírodní poměry v rámci celé zeměkoule mapuje. Zcela mimořádná přírodovědecká hodnota Krkonoš souvisí s jejich zeměpisnou polohou. Jsou křižovatkou, přes kterou se převalují vzduchové masy od Atlantiku i z Arktidy a spolu s větry se v minulosti stěhovali a stále se stěhují i rostliny a živočichové. Vysokohorské rysy přírody krkonošských hřbetů a hřebenů podtrhuje a formuje drsné klima s velmi chladnými severními a severozápadními větry, nízkými teplotami vzduchu a vysokými úhrny atmosférických srážek.

Turistika v Krkonoších

Posláním Krkonošského národního parku je tedy nejen uchování a zlepšení přírodního prostředí daného území, ale i využití dané oblasti k ekologicky únosné turistice a rekreaci. Všechna místa pro turistiku i adrenalinové sporty jsou přesně stanovena a pohyb mimo ně je zakázaný. Rozsáhlá síť značených cest pro pěší turistiku i cykloturistiku tvoří okružní a cílový systém tras, které zavedou návštěvníky na ta nejzajímavější místa Krkonoš.

Vodáci v Krkonoších

V Krkonoších si na své přijdou i vodáci. Sjízdná je  řeka Jizera a horní tok řeky Labe v období dostatečných srážek v úseku přehrada Labská – Kukačka. Pozor i tady jsou přesně vyznačena místa naloďování a vyloďování.

Krkonoše z ptačí perspektivy

Milovníci paraglidingu a létání na závěsném kluzáku mohou v letním i v zimním období využít připravené startovací a přistávací plochy, a to na Černé hoře, Horních Mísečkách – Medvědín, na Pláni a na Lysé hoře.

Lyžařský ráj

Krkonoše – lyžařský běžecký ráj to je oficiální název projektu, jehož cílem je koordinace zimní turistiky. Kromě sjezdového lyžování a běžeckých tratí najdete v Krkonoších doporučené tratě pro skialpinismus a především legální místa pro snowkiting.

Dovolená v Krkonoších

Svou letní i zimní dovolenou můžete strávit ve velkých turistických centrech, jako jsou Harrachov, Pec pod Sněžkou,  Špindlerův Mlýn, Janské Lázně, Vrchlabí, Rokytnice nad Jizerou, Malá Úpa a Velká Úpa nebo si můžete zvolit menší středisko, kde jsou rovněž výborné podmínky pro letní i zimní sporty, jako je např. Benecko, Vítkovice, Horní a Dolní Mísečky, Horní Maršov, Černý Důl. Ubytování Krkonoše nabízejí prvotřídní. Své služby vám jsou připraveny poskytnout apartmány, horské chaty, chaty a chalupy, horské hotely a  hotely, pensiony i ubytování v soukromí.

Tipy na výlety

Sněžka, Obří Důl, Sněžné jámy, Prameny Labe, Mumlavský vodopád to vše jsou místa, která si jistě během svého pobytu v Krkonoších nenechá ujít žádný milovník českých hor, ať už přijede na dovolenou,  na víkend nebo chce strávit Vánoce a oslavit Silvestr na horách. Chvíle odpočinku vám zpříjemní projížďka do hor vyhlídkovým vláčkem z  Pece pod Sněžkou, vyjížďky na koních, návštěva  ZOO a safari ve Dvoře Králové nad Labem a další výlety, které můžete najít na našich stránkách. Krkonoše a ubytování vás rozhodně nezklamou.

Krkonoše v číslech a datech

 • Rozloha: 631 km2 (České Krkonoše 454 km2, Polské Krkonoše 177 km2)
 • Výškové rozpětí: 400 až 1602 m n.m.
 • Nejvyšší hora: Sněžka (1602 m n.m.)
 • Klima: vlhké, silně proměnlivé, průměrná roční teplota +6 °C až 0 °C, 800 - 1600 mm srážek ročně, 150 - 300 cm sněhu, na hřebenech leží až 180 dní v roce
 • Kvetoucí rostliny:  přes 1300 druhů
 • Obratlovci:  240 druhů (57 savců, 165 ptáků)
 • Hlavní řeky: Labe, Bílé Labe, Úpa, Jizerka, Jizera, Mumlava
 • Nejznámější vodopády: Labský, Pančavský, Mumlavský, Úpský, vodopád Pudlavy
 • Turistické cesty:  800 km letních a zimních značených cest
 • Počet lanovek:  cca 14
 • Počet vleků včetně přenosných:  cca 400
 • Udržované běžecké lyžařské tratě:  cca v délce 500 km

Náš tip: Vyberte si z naší nabídky ubytovacích kapacit, hotelů a penzionů v celých Krkonoších

Nejznámější lokalita

Benecko

Ubytování [7]

Obec Benecko najdeme v západních Krkonoších. Obec se nachází ze dvou třetin v 3. zóně Krkonošského národního parku. Je vhodným východiskem pro horské tůry na hřebeny Krkonoš. Na Benecku jsou k dispozici běžecké tratě, které jsou napojeny na Špindlerův Mlýn a Horní... více »


Černý Důl

Ubytování [13]

Černý Důl leží v údolí potoka Čisté ve výšce 684 m. n. m. Návštěvník zde nalezne široké možnosti ve sportovním využití v kteroukoli roční dobu. V současné době je Černý Důl především rekreačním střediskem. V Černém dole najdeme množství ubytování např.... více »


Dolní Dvůr

Ubytování [5]

V samém srdci Krkonoš, 6 km od Vrchlabí leží obec Dolní Dvůr. Nabízí vhodné prostředí pro nerušené chvíle odpočinku se sportovním využitím. Umožňuje návštěvníkům řadu krásných procházek i výletů do okolí pěšky, na běžkách i na kole. V zimním období si na... více »


Dolní Lysečiny

Ubytování [1]

Dolní Lysečiny jsou malebnou vískou v údolí Lysečinského potoka. Již ve 13. století se zde dolovalo. Dolní Lysečniny jsou součástí obce Horní Maršov. V roce 2001 zde trvale žilo 16 obyvatel. V blízkosti lokality nalezneme například Skiport Velká Úpa, Lyžařský vlek... více »


Háje nad Jizerou

Ubytování [1]

Háje nad Jizerou se nachází v podhůří Krkonoš na středu spojnice mezi městy Jilemnice a Semily. Obec leží na pravém, ale částečně také na levém břehu řeky Jizery. Zdejší krajina je vhodná pro pěší turistiku i cykloturistiku. Obec Háje nad Jizerou se skládá ze čtyř... více »


Harrachov

Ubytování [10]

Město Harrachov se nachází v nadmořské výšce 686 m.n.m. Je to velice významné horské středisko v Krkonoších. Rozkládá se pod Čertovou horou. V dřívějších dobách byl Harrachov proslulý pro své sklářství. Harrachov je ideálním místem pro běžecké lyžování.... více »


Horní a Dolní Mísečky

Ubytování [3]

Horní Mísečky jsou nejvýše položené horské středisko v Krkonoších ( 1000 m.n.m.), celoročně dostupné autem i autobusem z Jilemnice ( 18 km). Nachází se 3 km západně od centra Špindlerova Mlýna. Osada Dolní Mísečky byla založena roku 1642 při soutoku Jizerky, Kotelského a... více »


Horní Maršov

Ubytování [3]

Horní Maršov nalezneme na severovýchodě Čech, kde je toto městečko usazeno v údolí řeky Úpy při ústí Lysečinského potoka. Tvoří vstupní bránu do Východních Krkonoš. V obci jsou pro hosty zřízeny lyžařské vleky, dvacetikilometrový okruh s upravovanou trasou pro... více »


Janské Lázně

Ubytování [9]

Janské Lázně - Je to známé lázeňské město na české straně Krkonoš, rozkládá se na úpatí Černé hory, na jejíž vrcholek se dá dostat kabinovou lanovkou z města. Je to východisko do srdce Krkonoš, jak pro pěší, tak cyklo-túry a díky novým výstavbám lanovek, vleků i... více »


Jestřábí v Krkonoších

Ubytování [1]

Jestřábí v Krkonoších - Obec naleznete v západních Krkonoších asi 10 km severozápadně od Jilemnice. Obec se rozkládá v kopcovitém terénu od horské říčky Jizerky až téměř k vrcholu Kobyly. V posledních letech se obec stává více vyhledávanou turisty, kteří zde jezdí... více »


Lánov u Vrchlabí

Ubytování [1]

Lánov u Vrchlabí - Obec Lánov je rozložená podel bystřiny Malého Labe východně od Vrchlabí. Součástí Lánova jsou obce Horní Lánov a Prostřední Lánov. V zimním období se mohou turisté projíždět na skútrech a pořádají se zde tradiční závody psích spřežení. ... více »


Malá Úpa

Ubytování [13]

Malá Úpa - Je to jedna ze zachovalých tradičních Krkonošských osad, ke které naléží další, jako například: Pomezní Boudy, Nové domky nebo Mokré Jámy, Včásti obce Pomezní Boudy je hraniční přechod s Polskem. Do území této obce, spadá nejvyšší hora Krkonoš i celé... více »


Mladé Buky

Ubytování [2]

Obec Mladé Buky. Bobová,lanová i tubingová dráha,7vleků,18 jamek,1000 let historie a spousty zážitků více »


Paseky nad Jizerou

Ubytování [4]

Paseky nad Jizerou - Je typická horská obec ležící na západním okraji Krkonoš v oblasti chráněnného území Krkonošského parku. V obci nalezneme Krkonošské muzeum s expozicemi připomínajicími zdejšího slavného houslaře Věnceslava Metelku. V obci se nachází lyžařský... více »


Pec pod Sněžkou

Ubytování [21]

Pec pod Sněžkou - Město Pec pod Sněžkou je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších horských středisek v České republice. Nachází se v údolí řeky Úpy, Zeleného a Lučního potoka. Hraniční hora s Polskem Šněžka je svými 1602 metry nejvyšší horou v České... více »


Ubytování [1]

Městys Pecka patří i se svými okolními vesnicemi do mikroregionu Podzvičinsko a bezprostředně navazuje na přírodní oblast Český ráj. více »


Rokytnice nad Jizerou

Ubytování [6]

Rokytnice nad Jizerou - Rokytnice nad Jezerou je město a horské letovisko v západních Krkonoších. V současné době patří Rokytnice nad Jizerou mezi nejatraktivnější střediska letní i zimní dovolené. Město dominuje panorama Lysé hory a Kotle. Za posledních 15 let došlo ve... více »


Strážné

Ubytování [4]

Strážné - Je to malá obec, v samotném srdci Krkonoš, zároveň je to výchozí bod pro spoustu sportovních aktivit letního i zimního období. V okolí jsou trasy Krkonošských cyklobusů, které rozvážejí po okolí turisty. Známá je pro svou přírodní památku Lomu Strážné,... více »


Svoboda Nad Úpou

Ubytování [1]

Svoboda Nad Úpou - Toto město se nachází v Královehradeckém kraji, okrese Trutnov a první písemná zmínka o tomto městě je z roku 1553. Ve městě je Střední škola lesnická a zemědělská a za zmínku také stojí zajímavost ve městě, a to železný most přes řeku Úpu,... více »


Ubytování Špindlerův Mlýn

Ubytování [14]

Špindlerův Mlýn - Je to jedno z nejkrásnějších a turisticky nejvyhledávanějších míst Krkonoš a celé ČR. Je startem jak pro hřebenenové túry za pomocí například lanové dráhy Pláň, což je výchozí bod na Luční Boudu a Sněžku a lanovka na Medvědín je také výchozím... více »


Velká Úpa

Ubytování [3]

Velká Úpa - Je to část města Pec pod Sněžkou ve východní části Krkonoš, kde se zároveň nachází lyžařský areál SkiPort Velká Úpa, s lanovou dráhou, která spojuje Velkou Úpu a Portášovy Boudy, dvěma vleky. Právě pro svou polohu a velmi dobré klima, přírodní krásy... více »


Vítkovice

Ubytování [4]

Vítkovice - Tato obec se nachází v Krkonoších, v Libereckém kraji a dominantou obce je barokní kostel sv. Petra a Pavla z roku 1690. Pro svou polohu, je tato obec vhodným a výchozím bodem pěších túr i cyklostezek, které jsou zde v okolí, jako například po místech s názvy... více »


Vrchlabí

Ubytování [9]

Vrchlabí - Toto známé "varhanářské" město v severní části královéhradeckého kraje, je často také nazýváno Vstupní bránou Krkonoš. Město prošlo třemi vlnami přeměn průmyslu, a to od zpracování rud, v 18. století lnářství a textilního průmyslu, od začátku 20.... více »


Vrchlabí-Herlíkovice

Ubytování [1]

Vrchlabí-Herlíkovice - Je to vlastně SKI areál, ležící v severních Čechách, u města Vrchlabí a disponuje nejen novou čtyřsedačkovou lanovkou na vrchol Žarý, ale je zde spousta cyklotras jak pro kola, tak i koloběžky, čtyřkolky (půjčovna zde). Pro milovníky adrenalin.... více »


Vysoké nad Jizerou

Ubytování [3]

Vysoké nad Jizerou - Je to krkonošské městečko zimy (jak je často nazýváno), protože je to nejvýše položené město v ČR, ležící na náhorní planině. V okolí lze navštívit například zříceninu hradu Nístějkynebo lyžařský areál Šachty, či vyznačené běžecké... více »Zpět

Domena tematickeodkazy.cz na prodej