Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Hotel Karlov

Typ ubytování:
Hotel  
Hodnocení:
0 %
Základní cena:
450,- Kč 
Cena za:
osoba/noc 
Cena zahrnuje:
snídaně 
Kapacita:
62 osob
Min. délka pobytu:
1 noc 
Check-in:
od 14:00 
Země:
Česká republika 
Region:
Moravskoslezský kraj 
Okres:
Bruntál 
Obec:
Malá Morávka 
Část obce:
 
GPS:
50.019037, 17.297901 
Check-out::
do 10:00 

Hotel Karlov je nově otevřený objekt po generální rekonstrukci a dostavbě, poskytující ubytování v Jeseníkách. Přední část objektu byla již v roce 1908 postavena jako hotel, který fungoval až do šedesátých let.

V pozdější době fungoval jako lesnické učiliště. Před rekonstrukcí byl objekt deset let opuštěn. V letech 2005-2008 byl zrekonstruován a dostavěn do současné podoby. Hotel Karlov byl znovu otevřen po 100 letech.

 

 

Další informace

Vybavení ubytování a volný čas

Vybavení ubytování a volný čas
 • Cyklotrasy
 • Letní sporty
 • Památky
 • Parkování
 • Pěší trasy
 • Pro děti
 • Příroda
 • Zimní sporty

Další informace

Poskytované služby:

Ubytování v hotelu skýtá veškeré vybavení potřebné ke klidně strávené rekreaci na horách. Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích s přistýlkou až pro dvě osoby. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, koupelnou a televizorem. V prostorách hotelu je možnost připojení na internet přes Wi-Fi.

Ubytování v hotelu Karlov umožňuje úschovu lyží a kol, společenské akce nebo posezení ve dnou klubovnách a ve vstupní hale či restauraci. Parkování je zajištěno na soukromém hotelovém parkovišti. Je možné využít ubytování skupiny ve dvou pokojích po 7 osobách.

Hotel kromě ubytování pro rekreaci nabízí také ubytování pro lyžařské kurzy, pořádání seminářů, společenské akce, oslavy a svatební hostiny.

Sportovní možnosti:

Milovníky lyžování jistě potěší, že v blízkosti ubytování hotelu Karlov jsou sjezdovky vhodné jak pro začátečníky, tak pro náročné lyžaře a snowboardisty. V okolí ubytovacího zařízení se nachází mnoho upravených sjezdovek s různými druhy obtížností. Nejbližší lyžařský vlek je od hotelu Karlov vzdálen 100 m s obtížností černá a červená.

V Karlově pod Pradědem naleznete celkem 16 lyžařských vleků s možností výběru z 18 sjezdovek. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány s možností večerního lyžování na osvětlených svazích. Další možnosti lyžování v Jeseníkách je například v areálu Praděd – Ovčárná, kam jezdí skibusy přímo od Hotelu Karlov. Karlov je díky své poloze výborným výchozím bodem běžkařských tras, kde je připraveno až 60 km upravovaných tratí.

Popis okolí:

Hotel Karlov je situován v obci Karlov pod Pradědem – Malá Morávka, poskytuje ubytování na horách přímo v centru největšího lyžařského střediska Hrubého Jeseníku. Svou polohou v Jeseníkách je Karlov vhodný pro milovníky zimního období a to především lyžování i běžkaření,  tak letního vyžití vhodné pro turistiku – cykloturistiku. Hotel Karlov poskytuje ubytování pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce.

Firemní akce:

Možnost pořádání školení, svateb a jiných společenských událostí.

Stravovací služby:

Pro hosty je k dispozici hotelová restaurace.
Kapacita 50 osob.

Tipy na výlet:

Karlov je díky své poloze vhodný nejen pro lyžaře, ale také pro milovníky turistiky a cykloturistiky.
Turistika-cykloturistika v Jeseníkách skýtá návštěvníkovi skoro panenskou přírodu, která není zničená lidskou činností. Návštěvník zde najde místa, ve kterých se cítí, jako by zde lidská noha ještě nevstoupila. Cykloturistika v Jeseníkách nabízí spoustu značených cyklotras, které jsou vedeny až do hřebenových částí pohoří.

V okolí Karlova pod Pradědem naleznete mnoho značených stezek jak pro pěší turistiku, tak i pro cykloturistiku. Při ubytování v Hotelu Karlov je možno využít k relaxaci a poznávání mnoho zajímavých míst, jako například:
- Horská turistika, cykloturistika, procházky lesem
- Koupání: Karlova Studánka, Bruntál, Rýmařov,
- Lázně: Jeseník, Karlova Studánka, Velké Losiny
- Historické památky: hrady Sovinec, Bouzov, zámek Bruntál, Velké Losiny
- Jeskyně: Javoříčko
- Ekostezky a naučné stezky: Bílá Opava, Rejvíz, Skřítek
- Lanové centrum Karlov
- Vodní dílo Dlouhé Stráně
- Cyklotrasy

 

 

 

 

 

Příjezd:

Příjezdová cesta je dobrá jak v letním, tak v zimním období.

Další vybavení:

Vybavení pokoje

 • wc
 • koupelna se sprchou

Sportovní možnosti

 • lyžařská škola

Dostupné služby

 • domácím zvířatům vstup povolen
 • restaurace
 • parkoviště
Schovat pozadí