Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Apartmány a chalupa Katky Neumannové

Typ ubytování:
Apartmán  
Hodnocení:
0 %
Základní cena:
1.500,- Kč 
Cena za:
apartmán/noc 
Cena zahrnuje:
snídaně 
Kapacita:
35 osob
Min. délka pobytu:
2 noci 
Check-in:
 
Země:
Česká republika 
Region:
Jihočeský kraj 
Okres:
Prachatice 
Obec:
Zadov 
Část obce:
 
GPS:
49.070280, 13.625781 
Check-out::
 

ZDÍKOV:
Apartmány jsou nově zařízeny a vybaveny kuchyňským koutem s myčkou, varnou deskou a ledničkou, ve výbavě nechybí TV/SAT a wifi připojení na internet pro volné využití. Apartmány dále mají vlastní sociální zařízení (vana, umyvadlo,WC).

Samozřejmostí při pobytu u nás je možnost využití naší výtečné "domácí" kuchyně. Nabízí Vám tříchodovou večeři v ceně 250,- Kč, resp. 150,- pro děti do 10-ti let.

DOUTNÍČKÁRNA
Celá místnost obložená tmavým masivem, s velkými koženými sedačkami navozuje atmosféru pánského pokoje. Ústředním motivem jsou kovaná kamna s viditelným ohněm na celou výšku místnosti. Nad středem pokoje se nachází těžké kované svítidlo, zároveň čistička vzduchu, neboť místnost má vlastní vzduchotechniku.

MUČÍRNA
Na cestě do sportovně relaxační části chalupy zaujme vstupní hala, kde centrální svítidlo je tvořeno velkou kruhovou vitráží, na podestě soulep všech map Šumavy, nad mapou Pán lesa s přísnou i úsměvnou tváří, za nímž se větví ručně vyrobené tapety s otisky listů šumavských stromů.

PLOVÁRNA
Oddělena od posilovny prosklenou stěnou. Bazén nabízí různé režimy včetně protiproudového plavání. Zájemce může zajít i do finské sauny.


APARTMÁN LUFT:
Vzdušný světlý pokoj s impozantním výhledem do velké dálky. Je prostorný, má vlastní terasu ve štítu objektu 
charakteristickou pro šumavské chalupy. Mezonetový apartmán má velkou třílůžkovou ložnici a ložničku v podkroví.
Vzdušný prostor připomínají letící ptáci na batikách, nad kuchyň-ským stolem pak pták dřevěný, který drží v kovaných pařátech světlo (přilétl sem ze Šenku).

APARTMÁN STRÁŇ:
Apartmán v přízemí s přímým výstupem na vlastní terasu v příkré stráni, na které je chalupa postavena. Slunný pokoj plný zeleně s batikovanými obrazy, s kovanou ozeleněnou pergolou nad kuchyňským koutem.
Pohodlná rozkládací se-dačka v barvě lučních květů s polohovatelným křeslem. Stráň má dvě ložnice s dvojlůžky. Další zajímavé detaily spojené se životem šumavské stráně.

APARTMÁN TŮŇ:
Apartmán v poschodí otočený k lesu s terasou ve štítu jako u pravé šumavské chalupy. Mezonet třílůžková ložnice a 
ložnička v podkroví. Zvlášť zajímavá výzdoba. Pokoji vévodí velká “vodní” vitráž. Nad kuchyní a obytným prostorem přichází světlo též shora světlovody.
Charakter pohádkové tůně navozuje i rozsáhlá sbírka keramických hrníčků (se jmény sportovkyň, které Katka porazila). Podmalováno zvukem vody, probublávající ve skleněném hranolu.

APARTMÁN HVOZD:
V poschodí, obrácen směrem k lesu, s přístupem na zadní terasu. Útulný stinný apartmán s evokací šumavských lesů.
Má jednu ložnici, v obytném prostoru u východu na terasu je další spací kout. Pro oživení je interiér Hvozdu rozčleněn na dvě výškové úrovně.

APARTMÁN ZÁVĚJ:
Apartmán s terasou společnou s Hvozdem, obrácený k lesu. Stinný, v tlumených barvách asociuje šumavskou zimu. Má jednu ložnici. Přístupný ze soukromé části chalupy.

 

Další informace

Vybavení ubytování a volný čas

Vybavení ubytování a volný čas
 • Cyklotrasy
 • Letní sporty
 • Památky
 • Parkování
 • Pěší trasy
 • Pro děti
 • Příroda
 • Zimní sporty

Další informace

Poskytované služby:

Pro nejmenší hosty máme k dispozici na zapůjčení dětskou postýlku (zapůjčení je v ceně ). Dům má úschovnu kol nebo lyží. Našim hostům jsou k dispozici služby půjčovny horských kol a lyžařského vybavení. Pro hosty máme připraveno příjemné venkovní posezení s grilem a pro děti i malé dětské hřiště s pískovištěm, skluzavkou atd. Parkoviště pro Vaše automobily je přímo před domem.

Popis okolí:

Pěším turistům nabízí Šumava značené trasy a naučné stezky. Největším bohatstvím tohoto kraje je příroda a není náhoda, že je jeho velká část chráněna v rámci Chráněné krajinné oblasti a Národního parku Šumava. Nejbližší naučnou stezkou v CHKO Šumava, doslova za humny Katčiny chalupy, je naučná stezka Churáňov - přírodně poznávací okruh s historickými připomínkami a přírodními zajímavostmi.

Sportovní možnosti:

Pro cykloturisty je tento kout rájem, je zde mnoho zajímavých tras hlavně v lesích a ve vyšších polohách, většinou lehkých či středně těžkých. Starobylým názvem „Krajem Světáků“ je označena trasa, začínající a končící na Churáňově, která vede přes Pláně, Zdíkovec, Benešovu Horu, Studenec a má délku 38 km. Zasoutěžit si mohou návštěvníci na Šumavském MTB maratonu, který má start i cíl na běžeckém stadionu na Churáňově a obvykle je pořádán první srpnovou sobotu.
Zadov-Churáňov patří k nejvýznamnějším centrům běžeckého lyžování v České republice. Pravidelně upravované běžecké trasy v jeho okolí jsou napojeny na celo šumavskou síť pravidelně upravovaných tras, které dosahují délky až 300 kilometrů. Turistické trasy, které začínají na Churáňově jsou:

- Zadov – Zlatá Studna – Zhůří v délce 10 km
- Zadov – Zlatá Studna – Horská Kvilda má 7 km
- Zadov – Zlatá Studna Přilba – St. Hutě – Zadov má délku 15 km
- Zadov – Pláně- Nové Hutě o délce 7 km
- Zadov – Roviny – Popelná pak 6 km

Příjezd:

Chalupa Katky se nachází uprostřed lyžařského areálu Zadov-Churáňov v nadm. výšce 1020 m.n.m. Po projetí okolo Penzionu Lucie po levé ruce je třeba zahnout doprava přímo k Chalupě.

V zimě doporučujeme pro bezpečný příjezd vybavit Vaše auto sněhovými řetězy.

Pro děti:

dětské hřiště, pískoviště, prolézačky.

Další vybavení:

Vybavení pokoje

 • koupelna se sprchou
 • wc
 • internet
 • lednice

Pro děti

 • dětské hřiště
 • pískoviště
 • prolézačky

Sportovní možnosti

 • bazén vnitřní

Dostupné služby

 • parkoviště
 • restaurace
Schovat pozadí