Rozhledna v obci Janov

Rozhledna v obci Janov

Rozhledna Janov byla uvedena do provozu v prosinci roku 2013. Byla vybudována jako investice firmy Vodafone.

Nachází se na místě, které se nazývá Janovský vrch a jehož vrchol leží v nadmořské výšce 320 metrů. Vyhlídková plošina rozhledny se pak nachází ve výšce 30 metrů a vede k ní 162 schodů.

Na vrcholu Vás čeká, dle znalců zdejší krajiny, skutečně impozantní výhled. Uvidíte vrcholky Lužických hor a skály Labských pískovců s Pravčickou bránou. Třešničkou na dortu pro Vás bude pohled na stolové hory Saského Švýcarska.

Na rozhlednu je v současné době vstup zdarma

U paty rozhledny je umístěn výdejní automat na pamětní mince s vyobrazením rozhledny za cenu 50,- Kč, vhazovat je možno pouze mince s nominální hodnotou 10, 20 a 50 Kč.

"Turistická razítka" rozhledny lze získat v nedaleké recepci golfového hřiště (cca 100 metrů), v penzionech PASTIS, U RYTÍŘE, NA TOČNĚ a U ZELENÉHO STROMU a dále v prodejně smíšeného zboží u konečné stanice autobusů.

 

Tipy na výlet - České Švýcarsko, Šluknov

Pravčická brána

Nejznámější a nejobdivovanější skalní útvar Českého Švýcarska a symbol celé oblasti, největší přirozená skalní brána na našem kontinentu, národní přírodní památka. Najdeme ji na konci skalního hřbítku v Jetřichovických skalách nedaleko státní hranice.

Detail výletu

Výletní zámeček Sokolí hnízdo

Zámeček se nachází v Národním parku České Švýcarsko u skalního mostu Pravčické brána (u obce Hřensko). Důvodem výstavby tohoto zámečku byla Pravčická brána, která lákala do oblasti mnoho turistů. Již od roku 1826 zde byl výčep umístěn v chatrči z dubové kůry, v roce 1881 byl nahrazen zámečkem Sokolí hnízdo.

Detail výletu

Hrad Bezděz

Královský hrad Bezděz patří bezesporu mezi naše nejznámější a nejoblíbenější hrady. Hrad se především pro svou nesnadnou dostupnost vyhnul v pozdějších staletích osudu, jenž stihl mnohé jiné hrady, které byly užívány i v době renesance a baroka, představuje klasický středověký hrad, neboť se bez větších přestaveb zachoval ve své původní podobě.

Detail výletu

Rybniště

Obec byla v 16. stol. vystavěna na místě vypuštěného a vysušeného rybníku, vynikla textilním průmyslem a sklárnou. Obcí probíhá evropské rozvodí a úmoří. V osadě Na sedle, stojí několik málo domů, z jejichž střech stéká voda jedním směrem do Baltického moře a druhým směrem do moře Severního.

Detail výletu

Varnsdorf

Historie Varnsdorfu sahá do 14. stol. a od počátku patřil k tolštejnskému panství. Od počátku zde dochází k rozvoji tkalcovství. Varnsdorf proslul výrobou manšestru. V současnosti je Varnsdorf jedním z největších průmyslových center na severu Čech.

Detail výletu

Hrad Tolštejn

Hrad Tolštejn vystavěn ve 13. stol. patří mezi nejnavštěvovanější dominanty Lužických hor. Vznik hradu je spojen s vojenskou obrannou strukturou na Žitavsku. Hrad je od roku 1607 uváděn jako pustý a jeho historie končí během třicetileté války, kdy byl vypálen.

Detail výletu

Krásná Lípa

Město Krásná Lípa se nachází v okrese Děčín a má přibližně 3 600 obyvatel. Leží na pomezí Národního parku České Švýcarsko a Lužiských hor. První písemná zmínka o městě pochází z roku 1361, kdy je jako majitel vsi doložen Vaněk z Vartemberka. Roku 1870 se zde rozvinula textilní výroba.

Detail výletu

Loupežnický hrad Šaunštejn

Na začátku bychom Vás chtěli upozornit, že na hrad Šaunštejn by se měli vydat jen zdatní, štíhlí (v některých místech úzké), lidé. Procházka není příliš vhodná pro malé děti do 12-ti let (leze se po příkrém žebříku).

Detail výletu

Rozhledna na Dýmníku

Tato kamenná patnáctimetrová rozhledna skýtá daleký rozhled (515 m), nechal ji vystavět na své náklady Augustin Wenschuch (1836 – 97). Pod rozhlednou můžete navštívit vyhlášenou restauraci Dýmník – Rauchberg.

Detail výletu

Jetřichovice

Jetřichovice se rozkládá severně od České Kamenice. Jsou jedním z turistických center Národního parku České Švýcarsko. Obec je obklopena hlubokými lesy nedotčené přírody, plné skalních měst, hrádků a vyhlídek.

Detail výletu

zobrazit po