Rybník Jordán

Příjemně strávený den prožijete relaxací u Rybníku Jordán. Vodní nádrž Jordán se nachází v srdci města Tábor, s městem se spojuje již přes 500 let. Nádrž byla vybudována roku 1492 jako zásobárna pitné vody pro Tábor. Rybník je nejstarší údolní přehrada v Čechách. Vznikl přehrazením Košínského potoka. Postupem času se rybník využíval pro chov ryb. Dnes je nádrž hojně využívána rybáři a také jako rekreační centrum místními turisty. Zajímavostí je tzv. Jordánský vodopád, čili přepadající část vody z nádrže do Tismenického potoka, který je 18 metrů vysoký. Rozloha Jordánu činí 50 ha, maximální hloubka vody dosahuje 14 metrů. 18 metrů vysoká hráz zadržuje před 3 mil. m3 vody, dosahující až 12,5 m hloubky. V místech vzdutí Košínského potoka, byla u osady Náchod vybudována malá přehrada, za níž vznikla menší vodní nádrž zvaná ,,Malý Jordán". V roce 1991 byl přes nádrž Jordán postaven silniční most zavěšený pouze na jednom pylonu, ve výšce 10,5 m nad hladinou. Vychutnat si z něj můžete výhled na celou vodní nádrž, překrásný pohled z mostu na nádrž je zejména večer, při zapadajícím slunci.

Tipy na výlet - Jihočeské rybníky

Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká nad Vltavou je jedním z nejznámějších českých zámků. Je považován za nejkrásnější obytné panské sídlo v Čechách. Tyčí se 10 km severně od Českých Budějovic. Na místě zámku původně stál královský hrad založený v první polovině 13. století. Z něho se dochovala do současnosti jen strážní věž v jádře nejvyšší zámecké věže.

Detail výletu

no_photo.png

Rybník Svět

Příjemný výlet plný odpočinku na Vás čeká v jižních Čechách, u rybníka Svět. Toto turisticky oblíbené rekreační střediskem se stalo rájem pro milovníky vodních sportů, cykloturistiku, turistiku i pro vytoužený odpočinek. Rybník se řadí do první desítky největších rybníků v jižních Čechách, napájí ho Zlatá stoka. Vybudovat jej nechal Jakub Krčín z Jelčan v 70. letech 16. století, tehdejší název rybníka zněl Nevděk.

Detail výletu

no_photo.png

Naučná stezka Cesta kolem Světa

Příjemná procházka naučnou stezkou Cesta kolem Světa vám představí malebnou krajinu Třeboňska v celé kráse. Trasa o celkové délce 12 km vás provede od parku lázní Aurora v Třeboni až k hrázi rybníka Svět u Šustova pomníku.

Detail výletu

no_photo.png

Slepičí hory

Neobvyklý výlet za keltskými předky. Zavítejte do Slepičích hor. Oficiální název této oblasti zní Soběnovské vrchoviny, ale Slepičí hory zlidověli. Ráz krajiny skýtá četné kopce s nejstaršími osadami jižních Čech a zbytky keltské kultury jihozápadně od Trhových Svinů, které byly v roce 1995 vyhlášeny přírodním parkem. Město Trhové Sviny je proslulé svými trhy s dobytkem, což napovídá i samotný název města.

Detail výletu

no_photo.png

Výlety po Kaplicku

Pokud Vás již omrzela rovina okolo jihočeských rybníků a chtěli byste se podívat někam do hor, pak se vydejte za výlety do Kaplicka. Právě Kaplicko se vám stane strategickým místem pro vycházky do Blanského lesa, Novohradských ho či na Šumavu. Za kulturou se z Kaplicka můžete vydat do Českého Krumlova, či Českých Budějovic. Mimo jiné si můžete naplánovat vycházku za zříceninami hradů na Malši.

Detail výletu

no_photo.png

Rybník Mydlák

Aktivní dovolená plná relaxace v krásné přírodě na vás čeká u Rybníku Mydlák. Mydlovarský rybník se rozprostírá pouhých pět kilometrů od Hluboké nad Vltavou, u městečka Zliv. Hosté si zde užijí upravené travnaté i písčité pláže, sportovní vyžití obstarává hřiště a dětské brouzdaliště.

Detail výletu

no_photo.png

Rybník Rožmberk

V Jihočeském kraji leží největší rybník Rožmberk. Rožmberk není největší pouze v Jihočeském kraji, ani v České republice, je největším rybníkem v celé střední Evropě. Nachází se v okrese Jindřichův Hradec, přibližně 6 km od města Třeboň.

Detail výletu

no_photo.png

Staňkovský rybník

Nejdelší a zároveň co se týče objemu vody největší rybník v Česku, se nachází nedaleko obce Staňkov, v nadmořské výšce 469 metrů. Právě zde se nachází Staňkovský rybník. Vybudovat jej nechal roku 1550 Mikuláš Ruthard z Malešova na Kostěnickém potoce. Sloužil, měl, stejně jako rybník Rožumberk, jako ochrana proti povodním. Hráz rybníka dosahuje výšky 25 metrů, hloubka vody u hráze činí 14 metrů.

Detail výletu

no_photo.png

Rybník Jordán

Příjemně strávený den prožijete relaxací u Rybníku Jordán. Vodní nádrž Jordán se nachází v srdci města Tábor, s městem se spojuje již přes 500 let. Nádrž byla vybudována roku 1492 jako zásobárna pitné vody pro Tábor. Rybník je nejstarší údolní přehrada v Čechách. Vznikl přehrazením Košínského potoka. Postupem času se rybník využíval pro chov ryb. Dnes je nádrž hojně využívána rybáři a také jako rekreační centrum místními turisty.

Detail výletu

no_photo.png

Chýnovská jeskyně

Nevšedním, ale poměrně náročným výletem, je výprava do útrob Chýnovské jeskyně. Jeskyně se nachází v jižním úbočí Pacovy hory poblíž Dolních Hočic, pár kilometrů od města Chýnov. Chýnovská jeskyně se vyznačuje složitým krasovým systémem, vytvořeným v hrubozrnných krystalických vápencích, částečně v nekrasových horninách amfibolitech, převážně korozní činností vod podzemního toku.

Detail výletu

zobrazit po