Zámek Duchcov

Původně tvrz, později renesanční stavba rozšířená barokně kolem r. 1700, kdy byl se zámkem spojen kostel. Na zámku se nacházejí plastiky M. B. Brauna, ve velkém sále nástropní malby a pavilon s rozsáhlou restaurovanou freskou V. V. Reinera, dále anglický park a knížecí zahrada. Zajímavostí je, že zde Giacomo Casanova prožil na zámku jako valdštejnský knihovník posledních 13 let svého života. Také zde pobýval Fridrich Schiller a Ludwig van Beethoven.

Tipy na výlet - Krušné hory - Jáchymov

Hrad Házmburk (Klapý)

Podle archeologických pramenů místní vrch využili jako své útočiště a strážní místo lidé před více než 4100 lety př. n. l. Mohutný kamenný hrad jehož zbylé části dodnes nacházíme na kopci nad vesnicí Klapý, byl vybudován pravděpodobně v průběhu 14. století a jeho základ tvořil již dříve zde postavený malý kamenný hrad (spíše jen tvrz), zvaný Klepy.

Detail výletu

Aquacentrum Teplice

Termální aquacentrum v Teplicích nabízí kromě sportovního bazénu také relaxační bazén s 61 m dlouhým toboganem, perličkami, protiproudem a masážními tryskami, brouzdaliště pro děti s vodním hřibem a dětskou skluzavkou, venkovní slunění, saunu, parní lázeň, infrakabinu, solária, fitness a 3 squashové kurty.

Detail výletu

Františkovy Lázně

Lázeňské město, proslulé léčbou ženských onemocnění včetně neplodnosti. Lázně byly založen dvorním dekretem císaře Františka I. v roce 1793. U pramenů minerální vody, známé už od středověku jako "chebská kyselka". Až do roku 1849 patřily Chebu, samostatným městem se staly v roce 1856.

Detail výletu

Karlovy Vary

Karlovy Vary patří mezi nejslavnější a nejnavštěvovanější české lázně. Byly založeny v polovině 14. století Karlem IV., podle něj i pojmenovány. Jejich vznik a vývoj byl vždy spjat s léčebnými účinky telých minerálních pramenů. Vyvěrá jich tu více než sedmdesát, jejich teplota se pohybuje mezi 39 a 73 stupni Celsia.

Detail výletu

Kamencové jezero

Rekreační areál Kamencového jezera v Chomutově se v posledních letech stává doslova magnetem pro obyvatele i návštěvníky města. Kamencové jezero leží v blízkosti centra města, přesto je obklopeno zelení a Podkrušnohorským zooparkem. Jde o zatopené doly na kamenec. Zdraví prospěšná voda obsahuje dusitany, dusičnany, chloridy, amoniak a železo.

Detail výletu

no_photo.png

Golf Club Libouchec

Veřejné hřiště, jehož plnohodnotné využívání není podmíněno Zelenou kartou ani žádnou jinou golfovou dovedností. Leží nedaleko Ústí nad Labem a řadu svých příznivců si získalo nejen díky této přednosti, ale i díky svému citlivému umístění do chráněné krajinné oblasti Labské pískovce.

Detail výletu

no_photo.png

Zoopark Chomutov

Zoopark se nachází v blízkosti Kamencového jezera v Chomutově. Veřejnosti byl otevřen v roce 1975 a díky své rozloze 112 ha je největší ZOO v České republice. V příjemném prostředí se můžete setkat se zástupci euroasijské fauny, odreagovat se od každodenního shonu. Pejskům na vodítku a náhubkem je vstup do zooparku povolen.

Detail výletu

no_photo.png

Zoologická zahrada Ústí nad Labem

ZOO se nachází v přírodním prostředí nedaleko městského centra, na ploše 26 ha nabízí kolekci zvířat z celého světa. ZOO je otevřena denně po celý rok. V areálu naleznete cca 1300 zvířat ve více než 230 druzích. Mezi hlavní atrakce patří cvičení lachtanů či procházka slonů po areálu.

Detail výletu

Podkrušnohorské technické muzeum

V místní části Mostu v Kopistech najdeme zajímavou technickou památku. Jedná se o areál bývalého dolu Julius III, který se v roce 2003 stal součástí Podkrušnohorského technického muzea. V areálu muzea se seznámíme s těžbou uhlí a prohlédnout si můžeme těžní věž, odvětrávací otvory či bývalé prostory, kde probíhala nakládka uhlí.

Detail výletu

Olověný Vrch u Kraslic

Jde o nejmladší vyhlídkovou stavbu v Krušných horách, která se tyčí na stejnojmenném vrchu blízko česko-německých hranic na Sokolovsku. Stavbu projektoval architekt Ernstberger a byla postavena v roce 1933. Vedle rozhledny se také nachází restaurace s příjemným posezením.

Detail výletu

zobrazit po