Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

PETRKLÍČ - LIŠÁK (Levné ubytování) deutsch: PRIMULA

Typ ubytování:
Penzion  
Základní cena:
165,- Kč 
Cena za:
osoba/noc 
Cena zahrnuje:
bez stravy 
Kapacita:
42 osob
Min. délka pobytu:
1 noc 
Check-in:
14:00 
Země:
Česká republika 
Region:
Jihočeský kraj 
Okres:
Prachatice 
Obec:
Nová Pec 
Část obce:
 
GPS:
48.000000, 13.000000 
Check-out::
11:00 

Objekty stojí cca.300 m.od hladiny Lipna pod Plechým a Smrčinou/Hochfichtem/.Je tedy možné se koupat i v zimě lyžovat.Objekty jsou zrekonstruované historické objekty které mají svou duši.Patří k nim rozsáhlé pozemky s vlastními parkovišti,kurty,sportovišti.Mají vlastní hospody s krby a výběrem jídel.možné se koupat i v zimě lyžovat.

K dispozici je 42 lůžek v 15 pokojích, které jsou vybaveny teplou a studenou vodou, nové sprchy a WC jsou vedle pokojů. Je možno používat lednice, sporáky apod. V případě, že klesne teplota pod 18 stupňů, pokoje se vytápějí akumulačními kamny. Pokoje mají výhled na nejvyšší horu Šumavy Plechý a na rozsáhlé travnaté pozemky se smrky patřící k hotelu. Použít je možné hřiště na volejbal nebo nohejbal, otevřené ohniště, gril na dřevěné uhlí, lavičky a stolky na hotelových pozemcích. Kulečník, posilovací trenažer. Nově mají některé pokoje WC a sprchu. Jeho součástí je restaurace se zahrádkou a malým barem, půjčovna kol a lodiček. Na pozemcích hotelu je možno stanovat nebo umístit obytný přívěs. V případě škol apod. je možno použít restauraci (jídelnu) jako učebnu. Parkování zcela zdarma na rozsáhlém parkovišti.

Další informace

Vybavení ubytování a volný čas

Vybavení ubytování a volný čas
  • Cyklotrasy
  • Letní sporty
  • Památky
  • Parkování
  • Pěší trasy
  • Pro děti
  • Příroda
  • Zimní sporty

Další informace

Poskytované služby:

Použít je možné hřiště na volejbal nebo nohejbal, otevřené ohniště, gril na dřevěné uhlí, lavičky a stolky na hotelových pozemcích. Kulečník, posilovací trenažer. Nově mají některé pokoje WC a sprchu. Jeho součástí je restaurace se zahrádkou a malým barem, půjčovna kol a lodiček. Na pozemcích hotelu je možno stanovat nebo umístit obytný přívěs. V případě škol apod. je možno použít restauraci (jídelnu) jako učebnu. Parkování zcela zdarma na rozsáhlém parkovišti.

Další nabídkou jsou půjčovny kol,lodiček,televizí a dalších předmětů. Zajišťujeme a podáváme informace o sjíždění Vltavy. 

Popis okolí:

Nová Pec včetně jejích částí /Nové Chalupy,Bělá/je podle znalců Šumavy skvělým místem kde je možné koupat se v Lipně a provozovat vodní zábavy a sporty.V zimní sezoně nabízí novou možnost a to je HOCHFICHT/Smrčina/s jejími jedenácti sjezdovkami.Vzdálenost 6 km.vzdušnou čarou.V létě je vynikajícím odrazovým můstkem pro cykloturisty a turisty pěší,protože je protkána mnoha značenými stezkami které vedou hned vedle objektů.V zimě jsou stejné stezky upravovány pro běžkaře,nehledě k blízkosti Nordic fitnes parku.
Pro zájemce o sauny,masáže a plavání v zimní sezoně nebo když je chladno doporučujeme bazén ve Volarech nebo areál Mariny v Lipně n.Vlt.
V okolí je mnoho hraničních přechodů/stačí nový OP.
V blízkém okolí vede Schwarzenberský kanál který byl prohlášen technickou památkou UNESCO.Spojuje Severní moře s mořem Černým.Vynikajícím nápadem je projížďka historickým vláčkem.Plešné jezero a další a další rarity z nichž o některých jsou informace i na našem webu.

Sportovní aktivity:

Zimní aktivity: Rekreační zařízení leží v malebném šumavském městysu Nová Pec u Lipna pod nejvyšší horou české Šumavy Plechým a stejnojmenným jezerem pár metrů od hladiny Lipna. Těsně vedle vedou běžecké tratě.Největší naší nabídkou je lyžařský areál HOCHFICHT s 10ti sjezdovkami.Když mrzne jsou ideální podmínky k bruslení na zamrzlé ploše Lipna. Sjezdovky: velký lyžařský areál HOCHFICHT (Smrčina) na rakouské straně Smrčiny cca. 5.km vzdušnou čarou. Dále Kramolín, Kubova Huť (Špičák a Zadov jsou již vzdáleny).


Letní aktivity: Jste v NP Šumava a tím je to dané. Tedy Lipno - koupání a vodní sporty. Lesy, cyklo a pěší turistika. Historie, hranice a je toho tolik, že to snad nemá ani cenu. Pro info zatelefonujte.
DOPORUČUJEME: Vzít si doklady a podniknout výlety do Bavorska nebo Rakouska, pěšky, na lyžích. Využít vlakového spoje do Bavorska. Někdy jezdí i parní lokomotiva. Jsou tam nádherné lokality a výborně udržované lyžařské stopy a pod. Lyžování kolem Schwarzenberského kanálu (UNESCO). Navštívit Prachatice nebo Český Krumlov (UNESCO). Využít plaveckého areálu ve Volarech nebo Marina v Lipně n/Vlt.

Tipy na výlet:

Šumava,Lipno,Plechý,Plešné jezero,Splouvání Vltavy,Národní Park,cyklotrasy,typy na dovolenou v ČR,levná dovolená v ČR,levná dovolená v Čechách,levné chaty a chalupy k pronajmutí,levné penziony,levné ubytování v ČR,levné ubytování v Čechách,levné chaty a chalupy,dovolená ČR,dovolená v Čechách,levné chaty,dovolená v Čechách,dovolená v ČR,levná dovolená,chaty a chalupy k pronajmutí,levné ubytování 

 

 

Příjezd:

Autobusové spojení: 50m, jezdí často
Vlakové spojení: 100 – 1000m, v létě i z Prahy

Pro děti:

Objekty stojí v katastru obce Nová Pec /Nové Chalupy - Bělá/cca.300 m.od hladiny Lipenského jezera pod Plechým a Smrčinou/Hochfichtem/.Vzdálenost od hranic se SRN je cca.6 000 m. od hranic s Rakouskem cca.5 000 m.Před objekty zastavuje autobus,200 m.od Lišáka i vlak.Nová Pec se rozkládá přesně mezi Č.Krumlovem a Prachaticemi na začátku Lipna.Příjezd autem je tedy možný z obou stran.Přesný návod je na našem webu.Automobily našich hostů mají možnost parkovat bezplatně na parkovištích patřících k objektům.

Schovat pozadí