Expozice šicích strojů

Expozice šicích strojů

Velmi zajímavá a nevšední expozice byla otevřena v Jindřichově Hradci. Jedná se o soukromou expozici historických šicích strojů.

Postupně se seznámíte s vývojem šicích strojů od roku 1860 do roku 1950. Součástí expozice je přes 100 šicích strojů, žehličky, olejničky, dobové servisní krabičky a také veškerá dokumentace. Kromě českých výrobků, uvidíte také stroje ze zahraničí.

Historie šicích strojů sahá do poloviny 18. století. Vynálezce prvního šicího stroje je Němec Weisenthal. Tento šicí stroj uměl ,,pouze" stehovat. Až o několik let poté sestavil Angličan T. Saint šicí stroj, který šil řetízkovým stehem. Byl to další Němec, B. Krems z Mayen, který v roce 1800 sestavil na tehdejší dobu opravdu dokonalý šicí stroj pro řetízkový steh.Nejcennější na tomto stroji byla jehla s ouškem ve špičce. Právě tento vynález se stal podkladem pro šicí stroje s dvojitým prošívacím stehem.

Od 80. let 19. století se výroba šicích strojů rozšířila a objevila se v různých koutech světa. Za opravdového a všeobecně označovaného vynálezce prvního skutečně použitelného šicího stroje se považuje Američan E. Howe, ten v roce 1845 vyrobil šicí stroj s dvojitým prošívacím stehem a člunkem. Od té doby se šicí stroje stále zlepšovali a zdokonalovali, až do podoby, kterou známe dnes.

Prohlídka je přístupná jen po předchozí domluvě na:

+420 602 476 327

nebo email:

Panek.Radim@seznam.cz

Tipy na výlet - Česká Kanada - Český Rudolec

Českou Kanadou

Česká Kanada, to je oblast plná krásné nedotčené přírody, která byla v roce 1994 vyhlášena Přírodním parkem. Nachází se mezi městy Slavonice, Kunžek a Nová Bystřice, její rozloha činí 250 km2. Zdejší přírodu vyhledávají především cykloturisté, turisté a v zimě běžkaři. Oblast je známá také množstvím rybníků, které využívají zejména rybáři. Nemusíte ale relaxovat pouze procházkami přírodou, podívat se můžete na památky a zajímavosti zdejší oblasti.

Detail výletu

Expozice šicích strojů

Velmi zajímavá a nevšední expozice byla otevřena v Jindřichově Hradci. Jedná se o soukromou expozici historických šicích strojů. Postupně se seznámíte s vývojem šicích strojů od roku 1860 do roku 1950. Součástí expozice je přes 100 šicích strojů, žehličky, olejničky, dobové servisní krabičky a také veškerá dokumentace. Kromě českých výrobků, uvidíte také stroje ze zahraničí. Historie šicích strojů sahá do poloviny 18. století.

Detail výletu

Večerní toulky Bájným Hradcem

Nevšední zakončení Vašeho pobytu v Jižních Čechách. Přijďte se bát na hrad v Jindřichově Hradci. Na bájném Hradci se totiž pořádají tajuplné večerní prohlídky. S průvodcem, tedy historickou postavou města, se budete toulat nočními chodbami hradu.

Detail výletu

Renesanční památky ve Slavonicích

Ojedinělý soubor památek můžete navštívit ve Slavonicích. Jedná se o malebné městečko na pomezí Čech, Moravy a Rakouska. V centru města Slavonice se nachází řada památek, mezi něž patří bohatě zdobené domy a historické památky postavené v renesančním, gotickém či barokním slohu.

Detail výletu

Průvodci Graselových stezek

Pokud toužíte objevit nové turistické cíle, pak byste se měli vydat na Graselovy stezky, kde se o Vaši spokojenost postarají místní průvodci. Průvodci jsou z řad místních, oblast dobře znají, a tak vás zavedou na ty nejzajímavější místa, překvapí vás novými zážitky, postarají se o Vaši bezpečnost, nabídnout vám zábavu i poučení, zkrátka udělají Vše, abyste se zde cítili velmi příjemně a abyste si turistiku na Graselových stezkách maximálně užili.

Detail výletu

Spaní v teepee

Pokud vás už nudí ubytování v horských chatách, penzionech, hotelích a podobně, tak se vydejte do České Kanady. Připraveno je zde pro Vás spaní v teepee. Pokud chcete strávit noc jak opravdový indián, je to pro vás ta pravá příležitost a skvělý zážitek.

Detail výletu

no_photo.png

Jindřichův Hradec

Česká Kanada skýtá mnoho možností, jak zde příjemně a zajímavě strávit vaši dovolenou. Zavítat můžete například do Jindřichova Hradce, kde se kromě bájného hradu Hradec nachází nově zpřístupněná Křižíkova vodní elektrárna. Vodní elektrárna byla vybudována v roce 1888 Františkem Křižíkem, v bývalém gotickém Zámeckém mlýně, v areálu Státního hradu a zámku v Jindřichově Hradci.

Detail výletu

no_photo.png

Naučná stezka Veselské pískovny

Krásná procházka v chráněné krajinné oblasti za Veselskými pískovnami. V CHKO a Biosférické rezervaci Třeboňsko se na 240 ha rozprostírá území Veselských pískoven. Hledat je můžete mezi městy Veselí nad Lužnicí a obcemi Horusice a Vlkov.

Detail výletu

no_photo.png

TURISTICKÝ OKRUH KRÁLOVNY ELIŠKY

Projděte se historickou Jemnicí, kráčejte stejnými místy, kterými kdysi procházela královna Eliška. Turistickým okruhem se postupně dostanete na ty nejzajímavější místa města Jemnice, navštívíte kulturní památky i historické skvosty v centru města. Turistický okruh královny Elišky začíná u Turistického informačního centra města Jemnice, po pár ujitých kilometrech se dostanete ke krásnému zámku.

Detail výletu

zobrazit po