Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Penzion Kovářov

Typ ubytování:
Penzion  
Základní cena:
450,- Kč 
Cena za:
osoba/noc 
Cena zahrnuje:
snídaně 
Kapacita:
77 osob
Min. délka pobytu:
1 noc 
Check-in:
15:00 
Země:
Česká republika 
Region:
Jihočeský kraj 
Okres:
Český Krumlov 
Obec:
Frymburk 
Část obce:
 
GPS:
48.808865, 14.060476 
Check-out::
10:00 

Pokoje v penzionu jsou 2 až 5 lůžkové, mají své sociální zařízení - sprchový kout a toaletu. Dále jsou k dispozici 2 apartmány – každý se dvěma pokoji, koupelnou a s terasou (v jednom pokoji možnost přistýlky, koupelna - sprchový kout a toaleta). Pro zpestření pobytu našich hostů slouží televize v každém pokoji, dalším standardním vybavením je minibar a trezor.

Další vybavení penzionu: sauna, salonek, konferenční místnost s videoprojekcí a velkou TV.

Internet na všech pokojích: nabízíme Vám na všech pokojích a restauraci pokrytí bezdrátovým připojením k internetu.
 

Další informace

Vybavení ubytování a volný čas

Vybavení ubytování a volný čas
 • Cyklotrasy
 • Letní sporty
 • Památky
 • Parkování
 • Pěší trasy
 • Pro děti
 • Příroda
 • Zimní sporty

Další informace

Poskytované služby:

Nabízíme kompletní zajištění hromadných akcí (školení, seminářů, rautů, svatebních hostin, firemních večírků, sportovních soustředění, rodinných oslav a dalších kolektivních oslav až pro 50 osob) - lokalita, ve které je penzion umístěn, nabízí spoustu možností jak strávit čas a popř. stmelit kolektiv. Náš penzion je připraven vyjít vstříc všem, kteří by zde chtěli uspořádat podobnou akci. Nabízíme ubytování v nově zrekonstruovaných pokojích, polopenzi popř. plnou penzi, společenskou místnost, zajištění venkovního občerstvení jako je grilování, opékání a další. Jsme schopni pro vás zorganizovat projížďky na koních, pobyt v aquaparku, lyžování za skupinové slevy atd.

Popis okolí:

Náš penzion Kovářov s vlastní restaurací se nachází v malebné a klidné přírodě v předhůří Šumavy u Lipenského jezera v nadmořské výšce 750 m a je otevřen po celý rok. Penzion leží 300m od Lipenského jezera - od kotvište lodí i od pláže jezera. Krásné procházky po okolí, cyklostezka vedoucí kolem penzionu.

Stravovací služby:

Snídaně jsou již započítány v ceně za ubytování a po dohodě s hosty, kterým se snažíme vyjít maximálně stříc, je možná jakákoliv změna, včetně různých diet. Naše restaurace Vám nabízí jídla na objednávku – například šumavské a rybí speciality a hotová jídla dle denní nabídky(viz jídelní lístek). A protože dovolená bez táboráčku by nebyla kompletní, máme připraveno svoje vlastní ohniště. Myslím, že každý kdo poznal, jak chutná čerstvě ulovená ryba upravená na ohni, ví, že je to opravdová lahůdka.

Tipy na výlet:

Lipno - ejvětší vodní plocha v České republice, láká již mnoho let turisty a je nejvíce navštěvovanou oblastí Šumavy. Jihočeské moře, jak také nazýváme Lipenské jezero vzniklo ve snaze čelit ničivé síle řeky Vltavy a zároveň využít vodní sílu ke svému užitku. Nedaleko obce Lipno nad Vltavou na horním toku Vltavy byla v letech 1952 - 1959 vybudována 42m vysoká a 282 m dlouhá přehradní hráz. Brzy na to zalila voda velkou část rozlehlého vltavského údolí s mnoha nevytěženými rašeliništi. Plocha hlavní nádrže je asi 4650ha, objem 306 milionů m3. Nachází se v nadmořské výšce 726m a dosahá hloubky i 20m. Lipenského jezero nebylo nikdy zcela vypuštěno.

Plešné jezero - se prostírá na severovýchodním svahu šumavského hřbetu pod Plechým ve výšce 1090 m. Má plochu 7,4 ha a hloubku 18,3 m, je ledovcového původu. Vysoko nad jezerem se tyčí kamenný památník Adalberta Stiftera, básníka Šumavy, s jeho jménem. Stříbřitá hladina Plešného jezera se třpytí zhruba 290 m pod vrcholem Plechého. Ze svahu nejvyššího vrcholu České Šumavy je pěkný pohled na celé podlouhlé jezero i na okolní horská pásma s rozhlehlými komplexy lesů.

Kamenné moře - 1030-1100 m n. m.Balvanové moře 200 m JV od Plešného jezera, tvořené 6 ha obrovských balvanů.

Horní Planá - obec leží při Lipenském přehradním jezeře, byla založena v roce 1259. Dominuje ji raně gotický kostel sv. Markéty, později přestavovaný. Rodný domek Adalberta Stiftera (1805 - 1868) byl upraven na spisovatelův památník.

Kleť - sedačková lanovka na vrchol Kletě (1083m) z obce Krasetina je dlouhá 1752 m a překonává výškový rozdíl 346 m. Na Kleti je rozhledna z roku 1825, horská chata, observatoř a věž jihočeského vysílače. Za příznivých povětrnostních podmínek bývají z Kletě viditelné Alpy. Nad mračny a mlhami, ležícími na hřebenech a v údolí Šumavy, vystupují na jihu a jihozápadě vrcholy Alpských pohoří Totes Gebirge a skupiny Dachsteinu. Jsou vzdálené vzdušnou čarou 130 až 170 km.

Boubín - Boubínský prales s porosty smrku, jedle, buku, ale i klenu, jilmu a javoru nalezneme na jihozápadním svahu zalesněného Boubína (1362 m), ve výšce 940 až 1120 m, v centrální části vnitřního pásma Šumavy. Je přírodní rezervací od roku 1858. Jezírko U pralesa je vyhledávanou turistickou zajímavostí.

Čertova stěna - v zúženém údolí Vltavy mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem se nad řekou a kdysi pověstnými čertovými proudy zdvihla vysoká hradba - Čertova stěna. Pod tímto geologickým útvarem, opředeným pověstmi, je větší kamenné moře. Celý útvar i s vegetací je přírodní rezervací.

Příjezd:

Pro všechny motorizované je k dispozici místo k zaparkování vozidla.

Další vybavení:

Vybavení pokoje

 • internet
 • wc
 • koupelna se sprchou
 • bar

Dostupné služby

 • sauna
 • restaurace
 • parkoviště
Schovat pozadí