Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

10 nejlepších golfových středisek v ČR

Letní prázdniny již klepou na dveře a vy stále nevíte, jak je budete trávit? Co takhle vyzkoušet GOLF!? I přes to, že je tento sport poměrně dražší záležitostí, jako začátečník, který si tento sport bude chtít jen vyzkoušet, nebudete mít vysoké výdaje. Zde je seznam nejlepších golfových středisek v České republice. V každém zmíněném golfovém areálu si můžete vyzkoušet jak klasický golf, kdy pálíte do jamek, nebo čistě si zastřílet na louce, kde si budete trénovat pouze odpaly. Kromě toho všechny tyto golfové areály jsou postaveny na krásných místech, kde se můžete kochat okolní krajinou. Nenechte se zastrašit cenou a vydejte se na golfové odpoledne do těchto středisek:

 

 

 

GOLF ALBATROSS

Resort se nachází v obci Vysoký Újezd na okraji Prahy. Díky své poloze je resort výborně dostupný nejen z centra hlavního města, ale i z mezinárodního letiště Václava Havla. Součástí resortu je 18 jamkové hřiště nejvyššího evropského standardu, které již dvakrát hostilo Ladies European Tour a je držitelem ocenění Hřiště roku i Areál roku.

 • Restaurace Kogo a konferenční prostory jsou součástí klubovny.
 • Samozřejmou součástí areálu je parkoviště s dostatečnou kapacitou parkovacích míst.
 • Otevřeno je denně od 7:30 - 21:00
 • Velkoryse zařízené tréninkové zázemí disponuje putting greenem, několika cvičnými greeny a drivingem, který poskytuje prostor pro více než 40 hráčů.

GOLF HOSTIVAŘ

Poměrně nový golfový areál situovaný ve východní části Prahy. Nabízí kompletní golfovou průpravu od úplných začátků, přes získání zkoušky golfové způsobilosti a nabytí herních dovedností na hřišti veřejné golfové akademie, až po možnost hry na znormovaném 9jamkovém hřišti. Areál Golf Hostivař svým zaměřením zpřístupňuje golf lidem, pro které je tento sport v současnosti nedostupný z časových nebo finančních důvodů.

 • Otevírací doba je od 8:00 do setmění
 • V nových prostorách naleznete driving range se 14 odpalovacími rohožemi, putting green a tři špičkové 3D simulátory About Golf.
 • Klubovna s recepcí a barem
 • Vlastní parkoviště
 • Klub nabízí i squashové a tenisové centrum v blízkém okolí

GOLF CIHELNY

Uprostřed nádherné přírody západních Čech, v Cihelnách nedaleko Karlových Varů, v CHKO Slavkovský les se nachází 18jamkové golfové hřiště té nejvyšší úrovně. Jde o hřiště s techničtějším rázem, které spíše než délkou vyniká množstvím vodních ploch a přírodních i modelovaných překážek. Hřiště v Cihelnách bylo dějištěm řady špičkových turnajů. Zároveň však nabízí ty nejlepší podmínky i pro rekreační hráče, a dokonce pro úplné začátečníky. 

 • Hráči se zde mohou občerstvit v místní restauraci s terasou, ze které je překrásný výhled na odpaliště a okolí.

YPSILON GOLF RESORT LIBEREC

Krásná krajina a v ní hráčsky skvělých osmnáct jamek nejvyšší úrovně. Hřiště je asi 10 kilometrů od centra Liberce, poblíž vesnice Fojtka, vede k němu silnička lemovaná alejí a u ní je i romantická kamenná přehrada z počátku 20. století. 

 • Ypsilon Golf Resort Liberec poskytuje široké tréninkové zázemí pro začátečníky i pokročilé hráče.

GOLF ČELADNÁ

Čeladná je beskydské podhorské rekreační středisko, kde vznikl golfový resort evropských parametrů. Jsou zde dvě 18-ti jamková hřiště, tedy celkem 36 jamek, které otestují Vaše herní dovednosti. Hřiště se může pochlubit i nejkrásnějšími výhledy do krajiny. Pro začátečníky máme připravenou GOLFOVOU AKADEMII s profesionálním trenérem, během které získáte základní herní dovednosti, seznámíte se s historií, golfovou etiketou a základními pravidly.

 • Otevřeno denně od 7:00 - 21:00
 • WC, šatny a úschovna bagů, půjčovna golfových holí, profesionální trenér a restaurace.

 

ROYAL GOLF CLUB MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Golfové hřiště v Mariánských Lázních bylo slavnostně otevřeno 21. srpna 1905 Jeho veličenstvem Edwardem VII., králem britským. Po přestřižení inaugurační pásky se král podepsal zlatým perem do pamětní knihy a zároveň se stal prvním zakládajícím členem klubu. Golf klub Mariánské Lázně je jediný ve Střední Evropě, který se může pochlubit tak významnou minulostí. 

Hřiště leží na náhorní plošině 787 metrů nad hladinou moře a skládá se z 18ti jamek. 

 • Objekt poskytuje také stravování v restauraci či ubytování

GOLFRESORT MONACHUS

Hřiště Mnich tvoří společně s devítijamkovým hřištěm Nová Bystřice golf Resort Monachus. Obě hřiště jsou vedle sebe, asi dva kilometry od centra Nové Bystřice – a stejně tak blízko je i rakouský golfový resort Haugschlag. Dohromady hřiště disponují 27 jamkami. 

 • Denně otevřeno od 8:00 - 19:00
 • Klubovna s restaurací

 

GOLF ROPICE BESKYDY

18jamkové golfové hřiště je situované do krásného kopcovitého prostředí s výhledem na masiv Slezských Beskyd s dominantou Javorového vrchu, leží v nadmořské výšce 310 m n.m. Linksový charakter mistrovského 18jamkového hřiště s vodními překážkami, četnými bunkry, vlnicí linií fairwayí a zajímavě tvarovanými greeny začíná jamkou u klubovny „oknem do ráje“.

 • Otevřeno denně od 7:30 - 19:30
 • Klubovna, restaurace, parkoviště

GOLF PARK PLZEŇ - DÝŠINA

Dýšina je golfový resort s vysokou úrovní služeb, klubovna, restaurace i další zázemí vznikly citlivou rekonstrukcí hospodářských budov. A hřiště je takové, jak má být: s výraznou tváří, osobité. Ale také nesnadné. Zahrát si můžete 18 jamek.

 • Otevřeno denně od 8:00 - 20:00
 • Klubovna, restaurace, parkoviště

GOLF OSTRAVICE

Ostravické hřiště bylo otevřeno v roce 2008 a zdejších 18 jamek tedy společně s 36 jamkami Čeladné nabízí na jednom místě skutečně přehršel golfové zábavy. Jamky jsou jak na otevřeném prostoru, tak v sevření okolního lesa. Velice pěkné jsou ty, kde se hraje průseky. Ostravice je typickým areálem vyšší třídy, který nabízí vedle golfu ještě množství dalších služeb. I pro zimní období je tu množství aktivit - je to golfové a zároveň lyžařské středisko s celoročním provozem.

 • Otřevřeno denně od 7:30 - 19:30
 • Klubovna, restaurace, parkoviště

 

 

Schovat pozadí