Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Lesnica

Lesnica

Jednou z nejpůvabnějších obcí Staroľubovnianského okresu je obec Lesnica, která se rozprostírá pod hlavním hřebenem Malých Pienin, při hranici s Polskou republikou. Významnou památkou této malebné obce je Kostel sv. Michala archanděla s pozdně hlavním oltářem a křtitelnicí ze 16. století. Zájem turistů vzbuzují i světské goralské stavební památky jakými jsou staré kamenné sklepy a dřevěná goralská architektura s výraznými prvky svérázného goralské folklóru.
Lesnica je vyhledávaná turisty díky své atraktivní poloze - v centru Pieninského národního parku. V její blízkosti se nacházejí Národní přírodní rezervace Průlom Lesnického Potoka a Průlom Dunajce. Ideální způsob pro vychutnání krás okolní přírody nabízí splav řeky Dunajec. Přístaviště vorů se nachází přímo pod obcí. Aktivnějším a odvážnějším turistům přinese nezapomenutelný zážitek určitě rafting na gumových člunech.

Přeháňky
Počasí -8 °C
Webkamery - Beskydy
f_city_webcams

Informace pro turisty

Měli byste navštívit - tipy na výlet

Klášter piaristů Galerie v kostele Strážky Kežmarský hrad

Vyhledejte své ubytování

Cena od 30€

Chata Pieniny

Lesnica

0 %
Hodnotilo 0 klientů
Více
Cena od 10€

Dunajec

Červený Kláštor

Nabízíme Vám rodinné ubytovaní ve vesničce s názvem Veľký Lipník, která je v situovaná přímo v srdci Pieninského národního parku ,,Pieniny“.

K dispozici jsou tři samostatné pokoje (2+1, 2+1, 2 s možnosti přistýlky) a dvě samostatné koupelny. V rodinném domě je společná plně zařízená kuchyně se sporákem, mikrovlnou troubou lednici, konvici. Při kachlovému krbu Vám může zpříjemnit i posezení u televize, nebo připojení k Wi-Fi v celém baráčku a na zahradě.

Baráček disponuje velkou ohrazenou zahradou, v které je možnost parkovaní ale také soukromých sportovních aktivit jak pro děti tak pro dospěle. Pro večerní relaxaci u potůčku  Vám zpříjemní altán s grilem a ohniskem.

Ceník ubytovaní:

1noc                10Eur/osoba       děti od 6-15 let   8Eur/noc

2nocí a více      8Eur/osoba        děti od 6-15let   6Eur/noc

Celý rodinný dům 8-9osob   2-5 nocí 60Eur/noc     6 a více nocí 50Eur/noc

Parkovaní v oploceném objektu zdarma.

Dřevo na topeni a do krbu zdarma.

Domácí mazlík bez poplatku.

Možnost platit v hotovosti jak v Eurech tak v české měně dle aktuálního kurzu. Vratná kauce 100Eur.

Sleva na splav Dunajce na pltích a raftech 10% ceníků.

0 %
Hodnotilo 0 klientů
Více

 
Schovat pozadí