Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Kam vyrazit na hory?

Zajímavosti o horách

Chtěli byste vyrazit se skupinkou přátel na hory? Plánujete třídní sraz, oslavu s přáteli, rozlučku se svobodou, víkend s kamarádkami nebo pánskou jízdu? Nebo třeba víkend spojený s cvičením, jógou či horským během? Pak by vás mohlo zaujmout ubytování v bungalovech Sepetná, které najdete v Ostravici pod Lysou horou (1323 m n. m.). 

Deset prostorných bungalovů nabízí ubytování až pro 56 osob. Bungalovy standard mají v podkroví dvě ložnice, vždy se 2 oddělenými lůžky, až 2 další místa vzniknou rozložením sedací soupravy. Bungalovy LUX jsou maximálně pro 4 osoby (2+2) a jsou vybaveny vířivou vanou. Výhodou bungalovů je ubytování v soukromí se zázemím hotelu Sepetná a celého rekreačního centra. Bungalovy jsou kromě skupinek oblíbené také u rodin s dětmi nebo u hostů, kteří vyrážejí na hory se psy.

Kromě ideální polohy pod nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd, kdy si pro výstup můžete zvolit minimálně ze dvou turistických tras, máte z bungalovů nádherné výhledy na Smrk (1276 m n. m.). Smrk, přezdívaný také “Beskydská K2”, je pro mnohé zajímavější než v poslední době ultra populární Lysá hora. Výhodou určitě je, že tam nechodí tolik lidí. Možná je to tím, že to je jen “dvojka”, ale spíše proto, že nahoře není žádná horská chata nebo hospoda. Ale osmikilometrový výšlap z Ostravice stojí určitě za to. Na Smrku je několik přírodních rezervací, do nichž je však mimo značené turistické trasy vstup zakázán. To nic nemění na tom, že stoupáte krásnou přírodou. Nedaleko vrcholu se můžete zastavit u lidových památníků Johna Lennona nebo Jana Palacha. Cestou zpět doporučujeme na rozcestí Nad Holubčankou odbočit vpravo a dojít lesní cestou k Bučacím vodopádům, což jsou jedny z největších kaskádových vodopádů v této části Karpat. Před návratem na Sepetnou pak doplňte tekutiny dole v Ostravici v Beskydském pivovárku a ochutnejte některý ze zdejších pivních speciálů.

Pěší turisté, ale i vyznavači cykloturistiky a v zimě  běžek, najdou v okolí Rekreačního centra Sepetná mnoho zajímavých cílů. Nudit se však nebudete ani přímo na místě. Ubytovaní hosté mají volný vstup do krytého bazénu v RelaxCentru Sepetná. Případně si mohou dopřát některou z masáží nebo saunu. K dispozici jsou také dvě bowlingové dráhy a dva badmintonové kurty v tělocvičně. Což tak si uspořádat nějaký turnaj? Tělocvičnu je možné využít i pro různé lekce cvičení, tréninky a další aktivity. Den pak můžete zakončit v restauraci Sepetná u dobrého jídla a pití. Nebo se přesunete na některý z bungalovů standard, které mají prostorný obývací pokoj a velký balkón. Diskuse u sklenky vína či piva pak může pokračovat v soukromí do pozdních hodin.

Už Aristoteles říkal, že člověk je tvor společenský. Třeba i vy byste zase rádi strávili pár chvil s lidmi, které jste dlouho neviděli nebo mají podobné zájmy. Budete-li tedy příště plánovat akci s přáteli, tak se podívejte na stránku bungalovy.sepetna.cz na volné termíny.

Schovat pozadí