Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

5 nejdelších sjezdovek v ČR

Víme, že se české sjezdovky nemohou těm zahraničním vyrovnat, ale naštěstí jsou zde takové, které vás svou délkou mohou oslovit. Tady je pětka těch nejdelších, které můžete v České republice navštívit: 

ŠERÁK - RAMZOVÁ (Jeseníky)

Lyžařská trať na Šeráku patří mezi nejdelší - až 3 381 m. Expresní 4sedačkovou lanovkou se nechte vyvézt na Čerňavu, kde si můžete vybrat ze dvou variant tras. V případě, že chcete zkusit tu nejdelší trať, musíte přestoupit na další dvousedačkovou lanovku, která vás dostane až na Šerák. Začátek sjezdovky je mírný, pro některé až nudný, ale následně začíná červený úsek, který je chválen náročnějšími lyžaři.

TURISTICKÁ MODRÁ (Rokytnice nad Jizerou - Krkonoše)

Délka této trati je 3 185m a její převýšení 652m. Krkonoše a především Rokytnice nad Jizerou nabízí lyžařům jedny z nejlepších a nejdelších sjezdových tratí. Sjezdovka je široká a přehledná a vhodná pro všechny typy lyžařů.

SUZUKI ČERNOHORSKÁ (Janské Lázně - Krkonoše)

Další krkonošská sjezdovka měřící 3 057m s převýšením 559m. Sjezdovka se nachází v lyžařském areálu Černá hora, kterou najdete nad Janskými Lázněmi. V tomto lyžařském areálu se můžete těšit na jedinou kabinovou lanovku v České republice. Nahoře je možno vydat se třemi směry. Nejdelší, tříkilometrová trať, je označená číslem 1. Jedná se o kombinaci červené a modré sjezdovky, která je v horní části prudší, ke konci méně strmá.

VYHLÍDKOVÁ  ( Herlíkovice- Krkonoše)

I přes to, že tato trať nepřekročí 3km délku, tak nabízí krásný sjezd s nádherným výhledem. Vyhlídková sjezdovka, jejiž délka činí 2 800m, se nachází ve Ski areál Herlíkovice, kde se lyžaři mohou vyřádit na 12 sjezdovkách. Vybrat si zde mohou jak začátečníci, tak ti zkušenější. Trať je spíše vhodná pro rekreační lyžaře.

TURISTICKÁ MODRÁ (Svatý Petr, Špindlerův Mlýn - Krkonoše)

Pátá nejdelší sjezdovka v ČR se nachází ve Ski areálu Špindlerův Mlýn a měří 2 700m. Trať je spíše mírná, vhodná pro nenáročné lyžaře. V případě, že jste náročnější lyžař, můžete zde vyzkoušet černou sjezdovku (FIS World Cup), nebo červenou. 

Schovat pozadí