Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Nejstrašidelnější místa v ČR

Zajímavosti o horách

Nepatříte k lidem, kteří obdivují pouze krásu přírodních památek? Máte rádi i tajuplnější příběhy turistických míst? Tento článek obsahuje nejrůznější místa v České republice, která lákají tzv. "Nebojsy" k návštěvě. Přečtěte si o jednotlivých místech a v případě, že je navštívíte, napiště nám vaše poznatky.

 

 

 

 

 

Zámek Lemberk

Zámek se nachází na severu Čech, 3 km od obce Jablonná v Podještědí. V minulosti zde kastelánka slýchávala kroky na chodbě. Z prvu si myslela, že se jedná o nějakého vtipálka, protože nevěřila na duchy. Rozhodla se, že si na šprýmaře došlápne. Jednou v noci opět uslyšela kroky za dveřmi. Vydala se k nim, otevřela je a rozsvítila baterku. Zvuky kroků byly stále slyšet, jen v místnosti nikoho neviděla.

Býčí skála

Skála je situována v Moravském Krasu. Existuje zde jeskyně, která má 13 km. Roku 1872 zde byl nález evropského významu, a to - bronzové sošky, zlaté šperky, ale také ostatky zvířat a kostí asi 40 lidí. Byly zde prováděny pravěké rituální vraždy. V rozlehlém jeskynním systému je prý slyšet zpěv, výkřiky i volání a objevují se světla tam, kde nejsou žádní lidé. Za temných nocí prý vychází z jeskyní okázalé průvody a za svítání se vrací zpět do hlubin. Když člověk přichází k Býčí skále a soustředí se alespoň trochu, tak pocítí negativní energii, vycházející z jeskyně naproti. 

Statek Pohádka

Statek se nachází na jihu Čech, poblíž obce Čachrov. Místní se tomuto statku vyhýbají, jelikož se uvnitř nachází ostatky mrtvých zvířat. Od roku 1991 zde pobýval vrah Ivan Roubal (doživotní trest), který byl na statku za účelem chovu jelenů. Nedostal ale k chovu povolení, začal tedy chovat vietnamská prasata. Prasata krmil lidskými ostatky těch, které na statku zabil.

Velhartický hřbitov

10 km od statku Pohádka. Hřbitov u kostela sv. Máří Magdaleny kdysi inspiroval básníka Karla Jaromíra Erbena k sepsání balady Svatební košile, v níž hlavní hrdinku unáší na hřbitov její zemřelý milý. Podle publicisty Pavla Kozáka se v jihovýchodní části Velhartického hřbitova kdysi dávno odehrály černé satanské mše s pokusy oživit mrtvého. Při něm se uvolnily negativní síly, které se otiskly v místech hřbitova a přetrvávají zde dodnes. Negativní energie spočívá dokonce i na levém rameni kříže u bočního vchodu kostela.

Les Bor

JZ Čech, u Českých Budějovic. Po nocích je zde slyšet mužský hlas. Ten vás pronásleduje až k místu, kde se někomu objeví osoba v černém plášti. Někteří lidé viděli i červené oči. Nejznámější historkou je posekání stromu, na kterém se oběsilo několik lidí.

Hrad Houska

Kokořínsko. Neexistuje žádný důvod, proč byl hrad postaven. Podle pověstí byla pod hradem brána do pekla, kterou se snažili hradem zakrýt. Pod hradem existuje reálná jeskyně. V noci zde jsou slyšet zvuky podobné krokům a fotografie hradních prostor jsou často rozmazané. Zajímavé je, že stěny místní kaple jsou vždy vlhké i za léta, zatímco stěny sousedních místností jsou suché. Podle pověsti se traduje, že pod kaplí jsou podzemní prostory, v nichž jsou kostry „nelidských“ bytostí.

Jihlavské katakomby 

Jejích délka je 25 km a už podle názvu víme, že se nachází pod městem Jihlava. Stanislav Moltov se rozhodl v katakombách přespat. Slyšel kroky a zvuky, ale tyto skutečnosti ho nijak nerozrušily. Ale mezi 4 – 5  hod. vyfotil něco, co nikdo nechápe. Uviděl postavu s velmi tenkým krkem. 

Bohnický hřbitov

Nejnegativnější místo v ČR. Návštěvníci mají z tohoto místa velmi zvláštní pocity. Kromě toho, že se vám zde vybije velmi rychle telefon, někteří měli výkyvy tělesné teploty a podlamovaly se jim kolena. Je zde pohřbeno přes 4600 lidí, především zaměstnanci léčebny a také pacient (vrazi, pomatenci, alkoholici).

Stránská skála v Brně

Skála je součástí města. Zvířata se prý z nějakého důvodu bojí do útrob skály jít, podle některých historek je to proto, že proudí skalisky v moravské metropoli temná síla. Údajně se tam totiž oběsila žena.

Kostnice v Kutné hoře

Místo bylo označené za jedno z nejstrašidelnějších míst na světě americkou CNN. V Kostnici jsou ostatky 40 000 lidí vyskládané do různých tvarů.

Hrad Kašperk (úvodní fotografie)

26 km JZ od Strakonic. Tento hrad zvláštnostmi jen překypuje. Můžete tu prý potkat duchy hradních obránců, bývalého majitele hradu a přízrak Swiz. Jde o prastarou pohanskou bohyni, která se v noci zjevuje ve vlčí kůži s jeleními parohy a hlavě.

Schovat pozadí