Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Ubytování Českomoravská vrchovina, Žďárské vrchy, Železné hory

Českomoravská vrchovina, Žďárské vrchy, Železné hory Zajímavosti o horách

Vysočina leží na pomezí Čech a Moravy, na severu sousedí s Pardubickým krajem, na jihovýchodě s Jihomoravským krajem, na jihozápadě s Jihočeským krajem a na severozápadě se Středočeským krajem. Území Vysočiny se nachází v oblasti Českomoravské vrchoviny. Jak název vypovídá na dovolené na Vysočině si užijete množství kopců a hor: Jevišovická pahorkatina, Javořická pahorkatina, Křemešnická vrchovina, Hornosázavská pahorkatina, Žďárské vrchy a mnohé další. Nejvyšší horu Vysočiny, na kterou si můžete naplánovat letní výlet Vysočinou je Javořice se svými 837 metry nad mořem. Vysočina tvoří jakýsi střed České republiky. Najdete zde krásnou přírodu, která láká své návštěvníky při pobytu na Vysočině k rodinným výletům Vysočinou, množstvím cyklotras, turistických stezek Vysočinou, přírodních zajímavosti, lidovou architekturou, rozhlednami, kopci, adrenalinové zábavy, koupání levné vysočanské ubytování a mnoho dalších. Vysočinou se táhnou dvě chráněné krajinné oblasti: Žďárské vrchy a Železné hory.

 

Kromě krásné přírody se turisté na dovolené na Vysočině mohou těšit na kulturní památky, hrady, zámky a další stavby. Kulturní památky tohoto kraje jsou natolik vzácné, že byly tři zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jsou jimi historické centrum města Telč, poutní Kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou na Zelené Hoře a v neposlední řadě židovská čtvrť, židovský hřbitov a Bazilika sv. Prokopa v Třebíči. Vysočina leží na pomezí Čech a Moravy, na severu sousedí s Pardubickým krajem, na jihovýchodě s Jihomoravským krajem, na jihozápadě s Jihočeským krajem a na severozápadě se Středočeským krajem. Území Vysočiny se nachází v oblasti Českomoravské vrchoviny. Jak název vypovídá na dovolené na Vysočině si užijete množství kopců a hor: Jevišovická pahorkatina, Javořická pahorkatina, Křemešnická vrchovina, Hornosázavská pahorkatina, Žďárské vrchy a mnohé další. Nejvyšší horu Vysočiny, na kterou si můžete naplánovat letní výlet Vysočinou je Javořice se svými 837 metry nad mořem. Vysočina tvoří jakýsi střed České republiky. Najdete zde krásnou přírodu, která láká své návštěvníky při pobytu na Vysočině k rodinným výletům Vysočinou, množstvím cyklotras, turistických stezek Vysočinou, přírodních zajímavosti, lidovou architekturou, rozhlednami, kopci, adrenalinové zábavy, koupání levné vysočanské ubytování a mnoho dalších. Vysočinou se táhnou dvě chráněné krajinné oblasti: Žďárské vrchy a Železné hory.

Kromě krásné přírody se turisté na dovolené na Vysočině mohou těšit na kulturní památky, hrady, zámky a další stavby. Kulturní památky tohoto kraje jsou natolik vzácné, že byly tři zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jsou jimi historické centrum města Telč, poutní Kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou na Zelené Hoře a v neposlední řadě židovská čtvrť, židovský hřbitov a Bazilika sv. Prokopa v Třebíči. Mezi další kulturní lákadla patří muzeum v Pelhřimově, mapující neobvyklé výkony českých i světových rekordmanů. Vysočina je zkrátka přímo protkána bohatou historií, své skvosty hrdě představuje svým návštěvníkům na dovolené ve Vysočině s rodinou. Přivítá vás na zámcích a hradech, pozve do měst, kostelů i kapliček, otevře vám měšťanské domy, nechá vás vejít do tajemných katakomb, opevnění a mnoho dalšího: Hrad Orlík, Lipnice nad Sázavou, Rokštejn, Sedlecký hrad, Sokolec, Zámek Pelhřimov, zámek Budišov, Brtnice, Černovice, Červená Řečice, Pokice, Přibyslav, Třešť, Kraví Hora, Rabštejn, Štramberk.

Vysočina je přímo předurčena k aktivnímu odpočinku a sportování. Krásná příroda Vysočiny je protkána množstvím značených cyklistických a turistických tras Vysočinou a naučných stezek nabízející zábavu i poučení: Hluboké rokle Svratecké Hornatiny, Špičák a Čeřínek, na kole do Jihlavských vrchů, okolí vodní nádrže Dalešice, okruh v okolí Lipnice nad Sázavou, výlet mezi skalami Milovského polesí, přírodním parkem Třebíčsko, přírodní park Balinské údolí, Letná, naučná stezka Tisůvka-Žákova hora, okolí vodních nádrží Želiv a Sedlice, přírodní park Třebíčsko, přírodní park Rokytná, Svatá hora a další. Pobyt na Vysočině v létě  nabízí svým výletníkům široké spektrum aktivního trávení volného času. Zajít můžete na bazén, přírodní koupaliště i rybníky: bazén se slanou vodou v Jemnici, koupaliště Vodní ráj v Jihlavě, letní koupaliště Palouky nebo letní koupaliště Budín. Vysočina je okouzlující nejen v létě, ale i na zimní dovolené na Vysočině. Při vzpomínkách na pobyt na Vysočině v zimě se vám vybaví perfektně upravené běžecké trasy, vysočanská horská lyžařská střediska s levným ubytováním na Vysočině a perfektně upravené sjezdovky: lyžařský vlek Čeřínek, lyžařský areál Kamenice nad Lipou-Antonka, tipy na běžkařské výlety: okolím zamrzlého rybníka Medlov, od rybníku Medlov na Žákovu horu, dobrodružný výlet Vysočinou mezi mohutnými skalisky Žďárských vrchů.

Ubytování na Vysočině najdete v jak v každém městě, tak na jejich okrajích a přímo v přírodě. Záleží na vás, čemu dáváte přednost, jakým způsobem si chcete užít vaši dovolenou na Vysočině s rodinou, kolik máte financí apod. Nejvýše hodnocené jsou na Vysočině hotely a apartmány, které najdete spíše ve městě. Chaty a chalupy na Vysočině najdete spíše na okrajích měst, v horských osadách a vesničkách Vysočiny. Díky nim budete mít blízko k turistickým výletům a přírodě Vysočiny. Nejlevnější ubytování Vysočiny poskytují autokempy a tábořiště Vysočina. Výborné podmínky pro zimní dovolenou na Vysočině poskytují také lyžařská střediska s ubytováním Vysočina.

Sejdeme se na horách!

Schovat pozadí