Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Ubytování Krkonoše

Zpět

Krkonoše Zajímavosti o horách

Krkonoše jako tradiční turistické centrum a nejvyšší hory ČR nabízejí kvalitní  i levné ubytování  jak pro dovolenou, tak pro pracovní pobyty. Čekají tu na vás hotely, apartmány, chaty, chalupy, kempy, penziony i ubytování v soukromí. 

Krkonoše jsou oblíbeným místem pro dovolenou v zimě, v létě, ale stojí za to přijet jen na víkend nebo zde oslavit Silvestra. Každý návštěvník Krkonoš si určitě chce zalyžovat ve Špindlerově Mlýně, vidět skokanské můstky v Harrachově, navštívit novou sedačkovou lanovku v Černém Dole či vystoupat na Sněžku.

Krkonoše to je krásná  příroda, kde stojí za to strávit čas s rodinou, s dětmi, kamarády nebo se psem. Dobře připravené turistické trasy poskytují návštěvníkům možnost nejvyšší české hory poznat a zamilovat si je.
Stačí si jen vybrat ubytování v Krkonoších na našich stránkách a vaše dovolená může začít!

Krkonošský národní park (KRNAP)

Krkonoše jsou nejvyšší hory České republiky a Krkonošský národní park, který byl vyhlášen v roce 1963, je od roku 1992 biosférickou rezervací UNESCO.  Co to vlastně znamená? Statut národního parku chrání v maximální možné míře území málo narušená lidskou činností, zatímco síť biosférických rezervací (území již chráněných) přírodní poměry v rámci celé zeměkoule mapuje. Zcela mimořádná přírodovědecká hodnota Krkonoš souvisí s jejich zeměpisnou polohou. Jsou křižovatkou, přes kterou se převalují vzduchové masy od Atlantiku i z Arktidy a spolu s větry se v minulosti stěhovali a stále se stěhují i rostliny a živočichové. Vysokohorské rysy přírody krkonošských hřbetů a hřebenů podtrhuje a formuje drsné klima s velmi chladnými severními a severozápadními větry, nízkými teplotami vzduchu a vysokými úhrny atmosférických srážek.

Turistika v Krkonoších

Posláním Krkonošského národního parku je tedy nejen uchování a zlepšení přírodního prostředí daného území, ale i využití dané oblasti k ekologicky únosné turistice a rekreaci. Všechna místa pro turistiku i adrenalinové sporty jsou přesně stanovena a pohyb mimo ně je zakázaný. Rozsáhlá síť značených cest pro pěší turistiku i cykloturistiku tvoří okružní a cílový systém tras, které zavedou návštěvníky na ta nejzajímavější místa Krkonoš.

Vodáci v Krkonoších

V Krkonoších si na své přijdou i vodáci. Sjízdná je  řeka Jizera a horní tok řeky Labe v období dostatečných srážek v úseku přehrada Labská – Kukačka. Pozor i tady jsou přesně vyznačena místa naloďování a vyloďování.

Krkonoše z ptačí perspektivy

Milovníci paraglidingu a létání na závěsném kluzáku mohou v letním i v zimním období využít připravené startovací a přistávací plochy, a to na Černé hoře, Horních Mísečkách – Medvědín, na Pláni a na Lysé hoře.

Lyžařský ráj

Krkonoše – lyžařský běžecký ráj to je oficiální název projektu, jehož cílem je koordinace zimní turistiky. Kromě sjezdového lyžování a běžeckých tratí najdete v Krkonoších doporučené tratě pro skialpinismus a především legální místa pro snowkiting.

Dovolená v Krkonoších

Svou letní i zimní dovolenou můžete strávit ve velkých turistických centrech, jako jsou Harrachov, Pec pod Sněžkou,  Špindlerův Mlýn, Janské Lázně, Vrchlabí, Rokytnice nad Jizerou, Malá Úpa a Velká Úpa nebo si můžete zvolit menší středisko, kde jsou rovněž výborné podmínky pro letní i zimní sporty, jako je např. Benecko, Vítkovice, Horní a Dolní Mísečky, Horní Maršov, Černý Důl. Ubytování Krkonoše nabízejí prvotřídní. Své služby vám jsou připraveny poskytnout apartmány, horské chaty, chaty a chalupy, horské hotely a  hotely, pensiony i ubytování v soukromí.

Tipy na výlety

Sněžka, Obří Důl, Sněžné jámy, Prameny Labe, Mumlavský vodopád to vše jsou místa, která si jistě během svého pobytu v Krkonoších nenechá ujít žádný milovník českých hor, ať už přijede na dovolenou,  na víkend nebo chce strávit Vánoce a oslavit Silvestr na horách. Chvíle odpočinku vám zpříjemní projížďka do hor vyhlídkovým vláčkem z  Pece pod Sněžkou, vyjížďky na koních, návštěva  ZOO a safari ve Dvoře Králové nad Labem a další výlety, které můžete najít na našich stránkách. Krkonoše a ubytování vás rozhodně nezklamou.

Krkonoše v číslech a datech

 • Rozloha: 631 km2 (České Krkonoše 454 km2, Polské Krkonoše 177 km2)
 • Výškové rozpětí: 400 až 1602 m n.m.
 • Nejvyšší hora: Sněžka (1602 m n.m.)
 • Klima: vlhké, silně proměnlivé, průměrná roční teplota +6 °C až 0 °C, 800 - 1600 mm srážek ročně, 150 - 300 cm sněhu, na hřebenech leží až 180 dní v roce
 • Kvetoucí rostliny:  přes 1300 druhů
 • Obratlovci:  240 druhů (57 savců, 165 ptáků)
 • Hlavní řeky: Labe, Bílé Labe, Úpa, Jizerka, Jizera, Mumlava
 • Nejznámější vodopády: Labský, Pančavský, Mumlavský, Úpský, vodopád Pudlavy
 • Turistické cesty:  800 km letních a zimních značených cest
 • Počet lanovek:  cca 14
 • Počet vleků včetně přenosných:  cca 400
 • Udržované běžecké lyžařské tratě:  cca v délce 500 km
Schovat pozadí