Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Děčínský zámek

Děčínský zámek

Jeden z největších, nejstarších  a historicky nejvýznamějších zámků svého druhu v Čechách se nachází v Děčíně nad soutokem Labe a Ploučnice. Patří mezi největší a historicky nejvýznamnější objekty svého druhu v Čechách. Během své tisícileté minulosti sloužil jako správní centrum českého státu, vojenská pevnost a především jako sídlo rodu Thun-Hohenstein. Děčínský zámek je z větší části otevřen pro veřejnost. Občanské sdružení Iniciativa pro děčínský zámek (IDZ) celoročně provozuje informační centrum na zámku a nabízí individuální a skupinové prohlídky.  V areálu zámku působí také pobočka Oblastního muzea Děčín, Státní okresní archiv a Bonsai galerie.

Mezi tři nejnavštěvovanější prohlídkové okruhy patří:

  • Zlatá léta děčínského zámku - pracovna a ložnice majitele zámku, zimní jídelna, dámský a pánský salon, soukromé pokoje dalších členů rodiny, zámecká obrazárna a kaple sv. Jiřího (60 min)
  • Návštěva u knížete Františka Thuna - sídlo někdějšího permiéra rakouské vlády a mistodržícího Českého království, soukromé komnaty, dětské pokoje, rohové sály, letní jídelny, věžový kabinet (60 min)
  • Barokní perly zámku - monumentální barokní konírna, Růzová zahrada se sala terrenou a vyhlídkovým glorietem (60 min)
Schovat pozadí