Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Ubytování Západočeské lázně

Zpět

Mariánské Lázně Zajímavosti o horách

Západočeské Lázně jsou krajem s bohatou historií, léčenými prameny, úchvatnou přírodou a laskavými lidmi. Ideální dovolená v Západočeských Lázních vás provede po historických památkách, přírodních zajímavostech i lázeňskými městy. Při svém pobytu v Západočeských Lázních byste měli navštívit Karlovy Vary, hrad Loket, klášter Teplá, zpívající fontánu v Mariánských Lázních, zámek Kynžvart, Františkovy Lázně a mnoho dalších tipů na výlet Západočeskými Lázněmi. Neodmyslitelnými symboly této oblasti jsou minerální vody Mattoni, vřídlo v Karlových Varech, Excelsior, třináctý pramen Becherovka, Magnesia, lázeňské oplatky, karlovarský porcelán, jáchymovský tolar, sklo Moser a řada dalších památek a přírodních zajímavostí.

Nejzápadnější turistický region Západočeské Lázně hraničí s Bavorskem a Saskem. Proslul především lázeňstvím a léčivými minerálními prameny v trojúhelníku Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a Karlovy Vary.

Na světě není oblast, která by se mohla srovnávat s četností léčivých pramenů. Minerální prameny jsou výjimečné také různým chemickým složením, čímž se mění také fyziologické a terapeutické účinky. Lázně Jáchymov se specializují na radioaktivní léčbu. Dovolenou v Karlových Varech prožijete plné relaxace a odpočinku. Nachází se zde další zajímavá turistická místa v Karlových Varech jako novorenesanční Mlýnská kolonáda, Císařské Lázně, secesní Lázně, secesní Městské divadlo, klasicistní Poštovní dvůr, Zámecká a Sadová kolonáda, klasicistní sanatorium Richmond a Grandhotel Pupp s ubytováním v Západočeských Lázních. Mariánské Lázně patří mezi perly architektury Západočeského kraje. Považují se za nejrozsáhlejší a nejkrásnější zahradní město České republiky, přijďte ho na své dovolené v Západočeských Lázních poznat z blízka. K nejcennějším architektonickým památkám se řadí novobarokní Kolonáda, Křížový pramen, kostel Nanebevzetí panny Marie, novorenesanční Nové lázně, Zpívající fontána a řada dalších staveb. Nejmenší a nejpůvabnější je Památková rezervace Františkovy Lázně. Největšího zájmu hostů ve Františkových Lázních na dovolené patří socha Františka.

Kromě lázní můžete v Západočeských Lázních na dovolené v létě obdivovat také četné památky. Nejvýznamnější centrum najdete v Chebu, jehož centrum bylo prohlášeno městskou památkovou rezervací. Symbolem města je skupina jedenácti pozdně gotických chebských kupeckých domů Špiláček ze 13. století. Historickou památkou je dále zámek Kynžvart. K Chebu patří také lidová architektura prezentující uzavřenými hrázděnými zemědělskými usedlostmi, najdete ji v Novém Drahově a v Doubravě u Lipové. Jednou z nejkrásnější romantických památek je také Chebský hrad s Černou věží. Barokní sloh prezentuje městečko Valeč. Dalšími důležitými památkami jsou hrad v Ostohu, královské město Stříbro, zámek v Sokolově, zřícenina hradu Přimda, klášter v Teplé nebo klášter v Kladrubech. Přírodu Západočeských Lázní prezentuje zejména Slavkovský les, do něhož vede mnoho turistických stezek Západočeským Lázněmi, je tedy oblíbeným cílem při letních výletech Západočeskými Lázněmi. Rozkládá se mezi Karlovými Vary, Kynšperkem nad Ohří a Mariánskými Lázněmi. Zdejší sopečnou činnost dokládají zbytky sopek Komorní hůrka u Františkových Lázní, Podhorní vrch u Mariánských Lázní a Železná hůrka u Chebu. Přírodní zajímavosti najdete také v lesním masivu Dyleně, parcích Smrčiny, Halštrov a Český les. Nejvýznamnější přírodní úkazy najdete v Národní přírodní rezervaci SOOS s vyhaslými sopkami.

Letní dovolenou v Západočeských Lázních vyplníte výlety do hor a lesů Západočeských lázní. Terény jsou vhodné také pro cykloturistiku. Rekreace u vody v Západočeských Lázních je možná na přehradách Jesenice a Skalka, které umožňují také ubytování v kempech Západočeské Lázně. V neposlední řadě se v oblasti rozšířila hra golfu, zahrát si můžete zajít na Golfové hřiště v Mariánských Lázních nebo golfového areálu v Karlových Varech.

Pobyt v Západočeských Lázních v zimě umožňují horská střediska Krušných hor s ubytováním, jako je Boží Dar, Klínovec, Pernik a Potůčky. Po upravených běžeckých trasách můžete podnikat celodenní výlety Slavkovským lesem okolí Mariánských Lázní i západními Čechami.

Sejdeme se na horách!

Schovat pozadí