Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Penzion Horizont

Typ ubytování:
Penzion  
Základní cena:
200,- Kč 
Cena za:
osoba/noc 
Cena zahrnuje:
bez stravy 
Kapacita:
55 osob
Min. délka pobytu:
1 noc 
Check-in:
 
Země:
Česká republika 
Region:
Olomoucký kraj 
Okres:
Šumperk 
Obec:
Janoušov 
Část obce:
 
GPS:
50.0112175, 16.8430350 
Check-out::
 

Penzion Horizont se nachází v malé vesničce Janoušov v podhůří Jeseníků, asi 20 km od okresního města Šumperk. Janoušov si zachoval ráz typické české vesnice, kde nejsou znát žádné prvky tzv. socialistické výstavby. Má svůj vlastní obchod se smíšeným zbožím uprostřed vesnice se nachází kaplička. Místní požární nádrž slouží v létě jako koupaliště. Je odtud velmi dobré autobusové spojení do okresního města Šumperk.

V penzionu Vám nabízíme ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky nebo prostornějších čtyřlůžkových apartmánech. Každý pokoj má vlastní koupelnu, WC a balkón.

Další informace

Vybavení ubytování a volný čas

Vybavení ubytování a volný čas
 • Cyklotrasy
 • Památky
 • Parkování
 • Pěší trasy
 • Pro děti
 • Příroda
 • Zimní sporty

Další informace

Poskytované služby:

Penzion Vám dále nabízí sportovní víceúčelové hřiště s umělým travnatým povrchem, kde je možno hrát tenis, volejbal, košíkovou, nohejbal či malou kopanou.

Večer je možno strávit posezením u ohniště nebo u udírny. Pro deštivé počasí je k dispozici herna s profi kulečníkem, stolním tenisem , stolním fotbalem a šipkami nebo společenská místnost s televizí, HI-FI věží a videem.

Stravování:

Penzion disponuje vlastní kuchyní, vybrat si tak můžete, zda budete chtít polopenzi či plnou penzi. Strava pro skupinové pobyty je vždy konzultována s vedoucí kuchyně a dle požadavků upravena ke spokojenosti klientů. 

Sportovní možnosti:

Zimní aktivity: Lyžařský vlek u penzionu je dlouhý 460 m, upravovaný rolbou , vlek – poma, večerní lyžování. Pro běžkaře je zde učiněný ráj, běžkařské trasy vedou jak údolím, tak do hor či po hřebenech, a tak se nikdo nemusí bát, že by se zde nudil. Další lyžařská střediska v okolí: Dolní Morava – Lyžařský areál Větrný vrch, snowpark pro veřejnost, občerstvení, noční provoz, půjčovna snowboardů a lyží, ski škola. Horní Morava – Lyžařské sjezdovky – délka 1 200 m, sjezdovky FIS, občerstvení, noční provoz. Čeňkovice – areál 5-ti sjezdovek, pro náročné lyžaře i děti. Štědrákova Lhota – vlek o délce 450 m.
 

Letní aktivity: Pro kolektivy organizujeme výlety autobusem. Je možno navštívit hrad Bouzov, zámek Úsov, papírnu ve Velkých Losinách, kde se vyrábí ruční papír, největší přečerpávací elektrárnu v Evropě - Dlouhé Stráně, odtud již není daleko na Praděd, nejvyšší horu Jeseníků, kam Vás také dopravíme autobusem. V případě, že budete mít u sebe cestovní pas, zavezeme Vás na trhy do Klodska nebo Nysy (Polsko).Krytý bazén v Šumperku nebo Zábřehu na Moravě.

Příjezd:
 • Autobusové spojení: Šumperk, odtud dále autobusem přímo do Janoušova, zastávka u kostela.
 • Vlakové spojení: zastávka Šumperk, Ruda n. Moravou, odtud dále autobusem přímo do Janoušova, zastávka u kostela.

 

Pro děti:

Pro malé děti je k dispozici pískoviště a areál s rozmanitou spoustou houpaček a  prolézaček, včetně kolotoče.

Další vybavení:

Vybavení pokoje

 • koupelna se sprchou
 • wc
Schovat pozadí