Váš nestranný průvodce po českých a slovenských horách již od roku 2001

Chalupa Ludmila

Typ ubytování:
Chata - chalupa - roubenka  
Základní cena:
250,- Kč 
Cena za:
osoba/noc 
Cena zahrnuje:
bez stravy 
Kapacita:
24 osob
Min. délka pobytu:
2 noci 
Check-in:
 
Země:
Česká republika 
Region:
Olomoucký kraj 
Okres:
Šumperk 
Obec:
Loučná nad Desnou 
Část obce:
 
GPS:
50.072116, 17.093384 
Check-out::
 

Chalupa Ludmila – nabízí ubytování ve dvou samostatných apartmánech s vlastními vchody, přístupnými z oplocené zahrady, která je vybavena krbem, bazénem, pergolou a dětskými houpačkami. Objekt se nachází v Loučné nad Desnou, v blízkosti nejnovější šesti sedačkové ski lanovky na Moravě.

Chalupa je po celkové rekonstrukci, kolaudace r. 2009 pro ubytování až 24 osob. Obsahuje  2 apartmány, každý se samostatným vchodem , veškeré interiéry jsou v přírodním dřevě.                

První apartmán – přízemní až pro 14 osob s úzkým podkorovním pokojem, obsahuje vybavenou kuchyň (lednička,varná konvice, kávovar, plyn.sporák s el.troubou,mikrovlnka), koupelna se sprchovým boxem, 2x WC, jeden pokoj pro 4 osoby/letiště, patrová postel, sed.souprava/, druhý až pro 8 osob v již zmíněném podkrovním pokoji. Ve třetím  velkém obývacím pokoji  je sedací souprava, televize a 2 lůžka na spaní.

Druhý apartmán – podkrovní se střešními okny až pro 10 osob  obsahuje  tři pokoje:  2 malé ložnice, každou pro 2 osoby, třetí pokoj pro 5 osob, vybavenou kuchyň (lednička, kávovar, mikrovlnka, rychlovarná konvice, el. sporák s el. troubou). Dále obývací pokoj s rozložitelnou  sed. soupravou, televizí a jídelním koutem. Koupelna se sprchovým koutem, 2x WC.
 

Další informace

Vybavení ubytování a volný čas

Vybavení ubytování a volný čas
 • Cyklotrasy
 • Letní sporty
 • Památky
 • Parkování
 • Pěší trasy
 • Pro děti
 • Příroda
 • Zimní sporty

Další informace

Poskytované služby:

Oba apratmány je možno v případě většího množství osob propojit uvnitř objektu. V zahradě je možno využít zastřešeného altánu s posezením a krbem, dětským koutkem a houpačkami. Topení  je v celém objektu plynové. 

Parkování v oplocené zahradě. Pohodlný dojezd i v zimním období. Vlakové spojení  cca 100m od  objektu,autobusové spojení cca 50m od objektu.
V zimním období je možno zajistit lyžařům odvoz na Červenohorské sedlo nástupem do autobusu přímo u chalupy a v odpoledních hodinách zpět.

Popis okolí:

Chalupa Ludmila se nachází v krásné přírodě v CHKO Jeseníky v Loučné nad Desnou, místní části Rejhotice , ve vyhledávaném lyžařském středisku , těsně pod Červenohorským sedlem (cca 10 km). Také přímo ve vesnici je několik lyřařských vleků, vzdálených od chalupy cca 300m. Nejnovější v osadě Přemyslov s osvětlenou sedačkovou lanovkou cca 3km. Další největší na Moravě se otevře 18.12.2010 v sousední osadě Kouty nad Desnou cca 2km.
Je možnost využít běžkařské tratě, půjčovny lyží  a jízdních kol. Také v letním období je toto místo hodně navštěvováno turisty.

Sportovní možnosti:

Využít četné turistické a cyklistické trasy v krásné přírodě, horskou dráhu a minikáry. V blízkosti chalupy cca 500m bowling, squash, tenis, posilovna, sauna, masáže, rybolov. 
Je možnost využít běžkařské tratě, půjčovny lyží  a jízdních kol. 

Tipy na výlet:

Je možno navštívit přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně s možností prohlídky vnitřních prostor. V okolí se nachází velké množství  kulturních památek , např. renesanční zámek Velké Losiny, ruční papírna nejstarší v Evropě a lázně s termálními prameny a bazény ve Velkých Losinách. Také je možnost navštívit zámky Úsov a Bouzov , jeskyně na Pomezí a Špičáku, Karlovu Studánku, Veterán muzeum Rapotín. 

Další vybavení:

Vybavení pokoje

 • koupelna se sprchou
 • společné soc. zařízení
 • tv
 • wc
 • koupelna s vanou

Pro děti

 • houpačka

Sportovní možnosti

 • bazén venkovní
Schovat pozadí